تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۱
متن  گزارش تصويری
◄اینفوگرافیک/ فرهنگ‌سازی در حوزه ترافیک
تین‌نیوز| نهادهای غیردولتی در کشورهای توسعه‌یافته از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، این اهمیت آن‌قدر زیاد است که وجود نهادهای مردمی و غیردولتی را از پایه‌های اصلی دموکراسی نامیده‌اند.

به گزارش تین‌نیوز، درواقع تشکل‌های مردم‌نهاد نقش پل ارتباطی بین مردم و سازمان‌های دولتی را دارا هستند و درعین‌حال که آموزش‌های مربوط به حوزه فعالیت‌شان را در اختیار مردم قرار می‌دهند و به آگاه‌سازی می‌پردازند، از حقوق افراد نیز دفاع می‌کنند، افرادی که به‌تنهایی نمی‌توانند خواسته‌هایشان را به سرانجام برسانند با حمایت نهادهای مردمی می‌توانند با سهولت بیشتری به احقاق حقوق خود بپردازند.

اما شاید مهم‌ترین وظیفه یک تشکل مردم‌نهاد ترویج آرمان‌ها و عقاید خود در بطن جامعه باشد، عقاید و ارزش‌هایی که پایه و اساس یک تشکل را تشکیل می‌دهند.

انجمن طرفداران ایمنی راه‌ها نیز یک تشکل مردم‌نهاد است که بهبود وضعیت حمل‌ونقل در کشور و کاهش سوانح رانندگی و به‌طورکلی ترویج فرهنگ رانندگی حرفه‌ای در جامعه را هدف خود قرار داده و عمده فعالیت‌های این نهاد مربوط به بخش فرهنگ‌سازی در امر حمل‌ونقل است.

این انجمن در همین خصوص با برگزاری همایش‌ها و میزگردها و تهیه مقالات و نشریات مختلف قصد دارد، اخلاق حرفه‌ای را در بخش حمل‌ونقل احیا کند، این انجمن در روزهای اخیر کتابچه‌ای با محوریت آموزش قوانین و مقررات و هنجارهای رانندگی به انتشار رسانده که بخشی از تصاویر این کتاب در این گزارش پیوست شده است.
 
کد خبر : 102956
ارسال نظر

۱۳۹۵/۰۷/۰۸ پاسخ
چه کار خوبی کاش مدیران ازین تلاش ها بهره ببرند و تبلیغ بیشتری انجام بگیرد.
نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English