تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
متن  گفتگو
◄ مشارکت بالای خراسانی‌ها در ساخت راه
تین‌نیوز| مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی گفت: از مجموع 906 روستای بالای 20 خانوار استان خراسان جنوبی، خوشبختانه 800 روستا از راه آسفالته بهره‌مند شده‌اند و باید توجه داشته باشیم که در این استان شرایط احداث راه‌های روستایی با دیگر نقاط کشور متفاوت است، به دلیل اینکه پراکندگی زیاد است ما برای بعضی از روستاها مجبور شده‌ایم راه بسیار زیادی احداث کنیم، مثلاً در مواردی برای یک روستا 50 کیلومتر راه کشیده‌ایم.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، مهدی جعفری در خصوص مشارکت‌های مردمی در امر ساخت راه گفت: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر با محدودیت منابع مواجه بوده‌ایم، مشارکت مردم درزمینهٔ ساخت راه‌های روستایی بسیار به ما کمک کرده است، خصوصاً در شهرستان طبس مشارکت بسیار بالایی از سوی مردم صورت گرفته است، جلسات بسیار زیادی هم با روستاییان و دهیاری‌ها این شهرستان داشتیم و مقرر شد زیرسازی راه‌های روستایی را به‌صورت مشارکتی انجام دهیم و مجموعاً چیزی در حدود 100 کیلومتر راه در استان به‌صورت مشارکتی احداث‌شده است.

جعفری ادامه داد: دو کریدور اصلی از ده کریدور اصلی کشور در استان خراسان جنوبی است، یکی کریدور چابهار_ زاهدان_ بیرجند_ مشهد است که 420 کیلومتر آن در استان خراسان جنوبی است و یک کریدور هم از بندرعباس_ کرمان_ فردوس_ بجستان و نهایتاً مشهد است که در حدود 355 کیلومتر از این کریدور هم از استان خراسان جنوبی می‌گذرد و اولویت ما و وزارت راه و شهرسازی تبدیل این دو کریدور به بزرگراه است و حالا هم در این دو کریدور پیمانکارانی مشغول به کار هستند.

این مقام مسئول گفت: از ۲۰ کیلومتر طرح اقتصاد مقاومتی احداث باند دوم بزرگراه زاهدان - بیرجند ۹ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و از طرح بهسازی محور کرمان_ دیهوک به طول ۵۰ کیلومتر تاکنون ۲۴ کیلومتر محقق شده است. دیگر طرح اقتصاد مقاومتی بهسازی ۱۰ کیلومتر از محور تربت حیدریه_خواف_ سه راهی نشتیفان و کالشور_ سه راهی سنگان_ تایباد و محور راه قائن_ ابراهیم آباد_ کالشور و محور تربت حیدریه - باخرز - تایباد بوده که به طور کامل انجام شده است. همچنین بهسازی هشت کیلومتر از راه اصلی فردوس_ سرایان_ آفریز_ روم به طور کامل انجام شده است.

جعفری ادامه داد: طرح‌های احداث راه اصلی قاین-حاجی‌آباد و بهسازی محور زابل - نهبندان و راه زابل_ میلک به پایان رسیده و از طرح ابلاغی احداث پنج کیلومتر از باند دوم یزد_ طبس تاکنون ۳.۵ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی در خصوص طرح‌های تصویب‌شده در سفرهای استانی هیئت دولت گفت: در آخرین سفر هیئت دولت به استان خراسان جنوبی ساخت ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه به تصویب رسید که ۷۶ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است، از این طرح‌ها یکی احداث ۲۰ کیلومتر از باند دوم بیرجند - قائن است که ۱۰ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است. دیگری احداث باند دوم قائن_ خضری بوده که کاملاً محقق شده و نیز شش کیلومتر از ۱۵ کیلومتر مصوب باند دوم بیرجند_ قائن افتتاح‌شده است. عملیات احداث باند دوم کمربندی فردوس_ سه راهی شهید زارع-دیهوک به پایان رسیده و ساخت باند دوم بیرجند_ سربیشه در قطعه یک به پایان رسیده است.

ضمن اینکه ساخت پنج کیلومتر از باند دوم محور شوسف_ نهبندان درسفر هیئت دولت به تصویب رسیده که در صورت تخصیص ۵۰ میلیارد ریال در طول دولت یازدهم به بهره‌برداری خواهد رسید.

جعفری در پایان گفت: همچنین طرح احداث باند دوم محور دیهوک_ راور به پایان رسیده است.
 
کد خبر : 120430
برچسب ها : وزارت راه
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English