تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰
متن  گفتگو
◄ سندی که به نام دیگران خورد / دوسال تلاشی در سایه تبلیغات کم‌رنگ دیده نشد
تین‌نیوز| با تغییر رویکرد  تاکسیرانی از سنتی به مدرن در سراسر جهان در ایران نیز به همت اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور، با تأسی به دیگر کشورها تحولاتی در این بخش در دوسال گذشته رخ داده که شاید به دلیل تبلیغات کم‌رنگ از نگاه مردم و مسئولان به دور مانده است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، سال 94 بود که مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از طرح سرویس دانش‌آموزی «سپند» با حضور تعداد زیادی از مسئولان رونمائی کرد و گفت: قرار است به‌زودی به منظور هوشمندسازی استفاده از تاکسی در کشور طراحی و اجرا شود.

اما این روزها دیده می‌شود علیرغم تلاش این اتحادیه که در طراحی و راه‌اندازی به اصطلاح تاکسی‌یاب‌ها اقدام کرد،دو مجموعه نوکار که اتفاقا با این اتحادیه نیز در ارتباط بوده‌اند بدون همراهی و تمکین از این مرکز طرح را به نام خودثبت کرده اند که در ظاهر که نه در عمل و اساسنامه خود «بند 7-1» نیز تعهدی در قبال مسافر نپذیرفته‌اند.

گواه عملکرد اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور طی دو سال اخیر نظرات مدیرانی است که با این مجموعه از نزدیک در ارتباط بوده و تلاش‌های مدیرعامل آن مسعود طبیبی را از نزدیک به چشم دیده‌اند، مهندس قمی یکی از این مسئولانی است که به خوبی در بطن کارها و اقدامات انجام شده در این بخش بوده است.

وی در خصوص عملکرد دو سال اخیر در عبور از تاکسیرانی سنتی به الکترونیک که به تلاش اتحادیه تاکسیرانی صورت گرفته است، گفت: از آنجا که مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری در کشور از توانمندی‌های خوب حمل‌ونقل برخوردار است با درایت توانست رویکرد تاکسیرانی سنتی را به الکترونیک تغییر دهد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با تاکید بر این مهم که، به همت اتحادیه مرکزی رویکرد تاکسیرانی در شهر رباط‌کریم هم تغییر کرده است، اظهار داشت: اتحادیه‌های سراسر کشور در تلاش هستند تا سیستم تاکسیرانی هوشمند را جایگزین بخش سنتی کنند و کم‌کاری در این بخش هم دیده نشده است.

مهندس قمی در ادامه گفت‌وگو با این پایگاه خبری، افزود: طرح پایلوت هوشمندسازی تاکسی‌ها در رباط‌کریم شروع شده و با راهنمائی‌های دلسوزانه دکتر طبیبی خوشبختانه حرکت خوبی در این بخش در کشور آغاز شده است که با چنین رویکردی همگامی ایران با دیگر کشورهای جهان در حوزه تاکسیرانی مسجل شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امروزه تنها سیستم حمل‌ونقلی می‌تواند ادامه حیات داشته باشد که در دو بخش خدمات و I.T بتواند فعال باشد که اتحادیه تاکسیرانی مرکزی به ریاست دکتر طبیبی با استفاده از تجربیات جهانی گام‌های خوب در این بخش برداشته‌اند و دیگر شاهد پایمال شدن حق مسافران و رانندگان و از بین رفتن امنیت در آنها نخواهیم بود. 
کد خبر : 123335
برچسب ها : قمی، رباط کریم، تاکسی، اتحادیه
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English