شرکت‌فرودگاه‌ها‌ وناوبری‌هوایی‌ ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۰
متن  گفتگو
◄ فرودگاه مهرآباد آماده میزبانی از ۹۰۰ هزار مسافر نوروزی شد
تین‌نیوز | فرودگاه بین‌المللی مهرآباد پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران به شمار می‌آید و سالانه میلیون‌ها مسافر از طریق آن اعزام و پذیرش می‌شوند. به بهانه فرارسیدن تعطیلات نوروز با مدیرکل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد به گفت‌وگو پرداختیم تا از وضعیت این فرودگاه در ایام نوروز ۹۶ مطلع شویم. به گفته وی، بخش‌های مختلف فرودگاه پایتخت درحال آماده شدن است که علاوه بر عرضه چهره متفاوتی از فرودگاه مهرآباد، آمادگی میزبانی از ۹۰۰ هزار مسافر نوروزی را دارد.

علی رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تین‌نیوز عنوان کرد: برای استقبال از مسافران نوروزی در فرودگاه مهرآباد، ۵ کمیته نظارت بر خدمات فرودگاهی، نظارت بر قیمت‌ها، برقراری نظم و امنیت، فنی و مهندسی و عملیات در حوزه ایمنی و سطوح پروازی را ایجاد کردیم تا بخش‌های مختلف فرودگاه را از اسفندماه امسال تا پایان تعطیلات نوروز۹۶ رصد کرده و در صورت بروز مشکلات آن‌ها را برطرف کنند.

وی ادامه داد: تمام تلاش ما در این فرودگاه ایجاد آرامش و رفاه برای مسافران است و متقابلا از مسافران می‌خواهیم در صورت بروز مشکل، آن را با مدیر ترمینال در میان بگذارد، قطعا به سرعت موضوع بررسی و برطرف می‌شود.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد ر پاسخ به این سوال که «در نوروز ۹۶ آمادگی میزبانی از چه تعداد مسافر را دارید؟» گفت: در سال ۹۵ حدود ۱۷ میلیون مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی مهرآباد اعزام و پذیرش شدند و در نوروز امسال نیز آمادگی میزبانی از ۹۰۰ هزار مسافر را داریم.

وی افزود: همچنین در این ایام تلاش کردیم با گسترانیدن سفره هفت سین و گل‌آرایی داخل و محوطه ترمینال‌ها، فضای متفاوت و نوروزی را در مهرآباد ایجاد کنیم.

رستمی در پاسخ به این سوال که «در نوروز هر سال تعداد زیادی مسافر در فرودگاه مهرآباد اعزام و پذیرش می‌شوند در این میان غرف دایر شده در فروگاه به ارایه خدمات و فروش سوغات مشغول هستند، در صورت گرانفروشی این غرف، شما با آن‌ها چه رفتاری خواهید داشت؟» بیان کرد: با هر غرفه‌داری که اقدام به گرانفروشی کند با قاطعیت برخورد می‌کنیم، در حقیقت اگر مسافری نسبت به گرانفروشی غرفه‌ای اعتراض داشته باشد همان لحظه با غرفه‌دار برخور می‌کنیم. همچنین اگر این گرانفروشی استمرار پیدا کند، امکان دارد عذر غرفه‌دار را از فرودگاه بخواهیم.

وی در ادامه ضمن تقاضا از مسافران فرودگاه مهرآباد برای همکاری مناسب با ارگان‌های حاضر در فرودگاه و کارکنان فرودگاهی، گفت: مسافران در هنگام بروز هر مشکلی به دفاتر ترمینالی مراجعه کنند تا آن را به سرعت برطرف کنیم. همچنین مسافران قبل از حضور در فرودگاه به ویژه در شرایط جوی خاص با شماره تلفن ۱۹۹ تماس گرفته یا به پایگاه اینترنتی فرودگاه مهرآباد مراجعه کنند تا از وضعیت پروازها مطلع شوند.

ارزیابی خدمات فرودگاهی با پیامک
مدیرکل فرودگاه‌ بین‌المللی مهرآباد یادآور شد: همچنین برای ارزیابی خدمات فرودگاهی سامانه پیامکی ۱۰۰۰۷۰۶۹ فرودگاه را راه‌اندازی کردیم تا مسافران ما را از خواسته‌های خود در زمینه‌های مختلف نظیر نمازخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی، نظافت ترمینال‌ها و فرودگاه مطلع کنند.
کد خبر : 124736
برچسب ها : فرودگاه بین‌المللی مهرآباد. علی رستمی
ارسال نظر

۱۳۹۵/۱۲/۲۸ پاسخ
سلام ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز از خبر نگار محترمتان تقاضا داریم در مورد چند ماه حقوق کارگران خدمات چرخدستی که ۲ سال پیش پرداخت نشده از اقای رستمی سوال بفرمایید و چرا کارگران چند سال است که بدون قرارداد کار میکنند با تشکر کارگران چرخدستی و چرا مرخصی کارگران را در ایام عید لغو میکنند .
نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English