تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۶
متن  يادداشت
◄طرح مشترک اپل و موسسه مشاوره مدیریت Diloitte
وبلاگ تین‌نیوز، داریوش نیکنام| بر اساس گزارش وال استریت ژورنال در روز چهارشنبه 28 سپتامبر 2016 برابر با  6 مهر ماه 1395 ، شرکت های اپل و دی لویته در چارچوب یک قرارداد همکاری مشترک طرحی با عنوان نسل نوین بنگاههای بزرگ اقتصادی  ( Enterprise  Next ) را اعلام کردند.

بر اساس این طرح بیش از 5000 نفر از کارکنان دی لویته که در نقش مشاورین امین اینگونه از موسسات ایفای نقش می‌کنند می بایست آنها را متوجه نقش راهبردی جایگزین کردن دستگاه های تلفن همراه و تبلت بجای دستگاه‌های فعلی ریز کامپیوتر کند.

در حال حاضر بیش از 100000 نفر از کارکنان شرکت Diloitte خود مجهز به دستگاه‌های اپل و 75 سامانه اختصاصی  (Customised  Applications )  این شرکت هستند.

به گفته  تیم کوک،  مدیرعامل شرکت اپل امکان دسترسی کارکنان شرکت ها به اطلاعات از طریق تلفن‌های هوشمند و تبلت  تصمیم‌گیری را در زمان سریعتر ی ممکن می‌سازد.

این قرارداد اپل در ادامه قراردادهای همکاری این شرکت طی دوسال اخیر با IBM , CISCO و SAP بخشی از تلاشهای راهبردی این شرکت جهت ایفای بیشتر نقش مرکزی در تامین سامانه‌های بنگاههای بزرگ اقتصادی است.

به گفته  تیم کوک بخش فروش شرکتی در سال گذشته برابر با 25 میلیارد دلار و از رشد 40 درصدی برخوردار بوده است.

بعد از سالها رشد سرسام‌آور در اپل ،اخیرا این شرکت با کاهش فروش دستگاه های اپل  در بخش مصرف کنندگان فردی (Consumers )  مواجه شده است.

آخرین نسخه سیستم عامل iOS که اوایل همین ماه انتشار یافته است، تعداد زیادی از امکانات ویژه برای سازمان ها و شرکت های بزرگ طراحی و بکارگرفته شده‌است،  بطور مثال همکاری با Cisco جهت افزایش سرعت دسترسی در شبکه های سازمانی  (Corporate  Network ) و یکپارچگی بیشتر با سرویسگر پست الکترونیکی شرکت مایکروسافت  (Exchange Mail  Server ) از جمله این ویژگی های جدید است.

با توجه به رو به زوال بودن عصر  بکارگیری کامپیوتر های رومیزی و اشباع شدن بازار تلفن های همراه هوشمند ، اپل بناچار  محل دیگری را باید برای تضمین رشد شرکت بیابد.

طرح Enterprise  Next  در واقع پاسخی است به این نیاز بازار. قصد اپل بطور عمده بکارگیری تبلت آن شرکت با عنوان iPad Pro در اینگونه شرکت‌هاست.

با توجه به روندهای موجود فناوری اطلاعات در بنگاههای بزرگ اقتصادی، بطور قطع این طرح با اقبال گسترده‌ای مواجه  خواهد شد، اما تنها چالش آن موضوع  ریسک امنیت  گردش اطلاعات  بنگاههای بزرگ اقتصادی در شبکه های موبایل است.
کد خبر : 103953
برچسب ها : مدیرعامل شرکت اپل، Diloitte
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English