اقتصادی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵
متن  خبر
◄ شماره مهرماه «آینده‌نگر» منتشر شد
تین‌نیوز| تازه‌ترین شماره ماهنامه «آینده‌نگر» منتشر شد.

به گزارش تین‌نیوز، ماهنامه «آینده‌نگر» شماره مهرماه خود را با تیتر «رویای مهاجران» منتشر کرده و تصویر روی جلد خود را از نمایش «بیرون پشت در» انتخاب کرده است.

این ماهنامه نتیجه نظرسنجی اختصاصی خود را دو نمودار و تیتر «آیا رشد نفت ماندنی است؟» روی جلد آورده است. «دوران پسانفت»،«آخرین ماموریت»،«زنگ بحران به صدا در آمده است» نیز دیگر تیترهای روی جلد «آینده‌نگر» هستند.

مسعود خوانساری در سرمقاله این شماره مطلبی را با تیتر «نگرانی‌های اقتصادی مقدم بر حواشی سیاسی» نوشته و مشکل اقتصاد ایران را ساختاری دانسته است. او در بخش پایانی سرمقاله خود آورده است:« بخش خصوصی ایران امروز چشم به تصمیم‌گیران دوخته و امیدوار است که این فریاد دادخواهی به زودی گوشی شنوا پیدا کند. آینده ایران زمانی ساخته می‌شود که کشور یک‌دل و یک‌صدا و در وفاقی اساسی و فراجناحی در گام اول، اقتصاد ایران را به سطحی از توان و پویایی برساند و در گام‌های بعدی جامعه را سامان دهد. اقتصاد مقدم بر هر مناقشه و منازعه سیاسی است.»

به طور کلی «آینده‌نگر» در این شماره، در بخش‌های متعددی به آسیب‌شناسی و تجسم‌بخشی آماری نسبت به حال و آینده اقتصاد ایران و همچنین چالش‌های پیش روی آن پرداخته است.

در بخش نماگر نیز این ماهنامه مقالات و گزاراش‌های مختلفی از نشریه‌های تخصصی‌ غیرفارسی را ترجمه و در اختیار خوانندگان خود قرار داده است که از آن جمله می‌توان به «شکست یک غول»، «تجارت تریلیون دلاری با معادن فضایی»، «اوباش اینترنتی؛ قدرت نوظهور سیاسی و اجتماعی»، «شمارش معکوس برای شبانه‌روزی شدن لندن» و «در کارآمدی تنبلی» اشاره کرد.

همچنین در این شماره مقاله‌ای از جوزف استینگلز برنده نوبل اقتصاد با عنوان «مسئله اروپا یورو است» ترجمه و چاپ رسیده است.
 
کد خبر : 105764
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English