تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹
متن  خبر
◄ انگیزه‌ای برای ادامه کار وجود ندارد / دلایل رکود شدید در بازار تایر و روغن
تین‌نیوز| رئیس اتحادیه فروشنگان روغن و لاستیک کشور از رکود شدید در این بخش خبر داد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری تین‌نیوز، عباس سماواتی در اشاره به مطلب فوق آن‌را ناشی از کسری بودجه در این بخش دانست و اظهار داشت: بیش از 7 ماه است که رکود بر  دو بخش صنعت تایر و روغن حاکم شده و فعالان این حوزه‌ها را با چالش روبرو کرده است.

وی در ادامه با تاکید بر عدم همراهی خانه صنعت و معدن و دارائی کل کشور با این دو بخش، تصریح کرد: با وجود فشارهائی که به تولید کنندگان و فروشندگان وارد می‌شود انگیزه‌ای برای ادامه کار و یا واردات روغن و تایر به کشور نزد فعالان این حوزه وجود نداشته و با ادامه این روند به‌طور قطع این صنعت راه به جائی نخواهد برد.

سماواتی با بیان این نکته که «تولید روغن و تایر به دلیل اشباع بازار رو به توقف گذاشته است»، افزود: افزایش نرخ بنزین و کاهش استفاده طولانی مدت از خودرو در سفرهای شهری و برون‌شهری و افزایش کیفیت روغن موتور خودرو در مجموع باعث شده تا بازاری که زمانی با رونق خوبی همراه بود به سوی رکود کشیده شود.

به گفته وی، تولید کنندگان به دلیل عدم تغییر خط تولید خود اقدام به ساخت تایرهای خودروهائی می‌کنند که تعداد آنها رو به کاهش گذاشته و به تدریج از چرخه ناوگان حمل‌ونقل حذف می‌شوند که ادامه این‌کار ضربه بزرگی به اقتصاد در دو بخش دولتی و خصوصی وارد می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان روغن و لاستیک کشور با تاکید بر این نکته که برخی از اصول اقتصادی در بخش‌های تولید، توزیع و فروش مغفول مانده است، گفت: با ادامه به‌کار تولید کنندگان تایر با خط تولید سابق خود، تنها برخی سایزهای لاستیک به بازار عرضه می‌شود که آن‌هم از وسعت زیادی برخوردار نیست.

سماواتی از افزایش قاچاق روغن و لاستیک به کشور خبر داد و افزود: متاسفانه این قبیل لوازم تا رسیدن به فروشگاه‌های عرضه کالا مورد شناسائی قرار نگرفته و بازرسان در این مقطع با اعمال قانون فروشندگان موجبات ایجاد مشکل برای صنف این را فراهم می‌کنند که زیبنده بخش مبارزه با قاچاق کالا نخواهد بود.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: از آن‌جا که رکود بخش‌های مختلف صنعتی به صلاح اقتصاد کشور نیست لذا، امید می‌رود با اندیشیدن تدابیر ویژه‌ای از اعمال فشار بر این بخش کاسته و بار دیگر آن‌را به رونق گذشته بازگردانیم و این مهم محقق نخواهد شد جز در سایه حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت.

 
کد خبر : 107468
برچسب ها : عباس سماواتی، اتحایدیه،لاستیک وروغن، دارایی، وزارت صنعت
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English