سازمان هواپیمایی کشوری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۳
متن  خبر
نقص فنی در موتور ایرباس پرواز تهران-نجف و بازگشت هواپیما به فرودگاه‌
تین‌نیوز| هواپیمای پرواز تهران-نجف هما ساعت ۱۱ صبح امروز پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی (ره) به دلیل بروز نقص فنی در موتور، دوباره به این فرودگاه برگشت و به زمین نشست.
 
خلبان هواپیمای ‌ایرباس متعلق به هما، امروز به دلیل بروز نقص فنی در موتور، تصمیم به بازگشت به فرودگاه امام گرفت.

این هواپیما که با 150 مسافر از تهران به مقصد ‌نجف‌ پرواز کرده بود، دچار نقص فنی شد که به تصمیم خلبان دوباره به فرودگاه امام خمینی (ره) برگشت.

یکی از مسافران این پرواز در این‌باره به خبرنگار فارس گفت: پرواز شماره 3417 ایران‌ایر در مسیر تهران-نجف قرار بود ساعت 10 صبح امروز انجام شود، اما هواپیمای این پرواز با یک ساعت تأخیر ساعت 11 صبح امروز از باند فرودگاه امام خمینی (ره) پرواز کرد.

وی ادامه داد: حدود نیم ساعت از این پرواز گذشته بود که خلبان اعلام نقص فنی در موتور و بازگشت به فرودگاه امام خمینی (ره) کرد.

این مسافر پرواز تهران-نجف هما با اشاره به اینکه مسافران کماکان تا این لحظه در سالن ترانزیت فرودگاه امام منتظر هستند، گفت: فعلا که مسئولان ایران‌ایر هیچ توضیحاتی به ما نداده‌اند‌.

بنابراین گزارش‌ مدیر روابط عمومی ایران‌ایر درباره این پرواز به خبرنگار فارس گفت: خلبان این پرواز به دلیل وجود نقص فنی در هواپیما، بدون انجام کمترین ریسک، در راستای حفظ ایمنی پرواز، بلافاصله تصمیم به بازگشت به فرودگاه می‌کند و این طبق قوانین است.

شاهرخ نوش‌آبادی افزود: چون این پرواز با مشکل فنی مواجه شد، مقرر شد هواپیما و کرو پروازی جایگزین اعزام شوند که این کمی زمان‌ برد.

وی با تأکید بر اینکه مسافران این پرواز تا 10 دقیقه دیگر با هواپیمای جایگزین به سمت نجف حرکت می‌کنند، گفت: در راستای حفظ جان مسافران، تلاش کرده‌‌ایم هیچ‌گاه ایمنی پرواز را به خطر نیندازیم و در این‌باره سرزنش مسافران را هم به جان خریدار‌یم.
کد خبر : 109088
منبع : خبرگزاری فارس
برچسب ها : نقص فنی، موتور ایرباس، تهران-نجف
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English