تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۲
متن  خبر
◄ نخستین شناور 10500TEU از کانال پاناما عبور می‌کند
تین‌نیوز| نخستین شناور با ظرفیت TEU 10500 از کانال پاناما عبور می‌کند.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از worldmaritimenews، این شناور که متعلق به شرکت hapag-lioyd کشتیرانی آلمان است، از 26 ژوئن امسال  ترانزیت را به مقصد بنادری شیلی، پرو، اکوادور و کلمبیا آغاز می‌کند.

مدیر کانال پاناما گفت: «امروز روش‌های جدیدی  برای عبور کشتی‌های بزرگ‌سایز وجود دارد که آنها را قادر به حمل‌ونقل گسترده از کانال می‌کند و زمان افتتاح این ترددها 26 ژوئن امسال خواهد بود. قفل‌های جدید، 70 فوت عریض‌تر و 18 فوت عمیق‌تر از قفل‌هایی است که در کانال قدیمی وجود دارد، آنها قادر به جا دادن شناورهای نئوپاناماکس با ظرفیت 13000 تا 14000 teu  هستند.»

این شناور نخستین شناور از یک مجموعه 5 تایی است که در اندازه TEU 10500  ساخته شده‌اند. انتظار می‌رود 4 شناور باقی‌مانده تا آوریل 2017 کامل شده و همه آنها قابلیت ترانزیت کالا از کانال را داشته باشند.

این شناور با 118 و 945 تن وزن توسط صنایع سنگین سامهو هیوندایی کره جنوبی شاخته شده است.
 
کد خبر : 115121
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English