سازمان هواپیمایی کشوری
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
متن  يادداشت
سختگیری مالی به ایرلاین‌ها کارساز نیست
تین نیوز| علیرضا منظری*: شرکت‌های هواپیمایی آن‌دسته از بنگاه‌های اقتصادی هستند که به سرمایه مالی بالایی نیاز دارند زیرا این شرکت‌ها ضمن تامین ناوگان هوایی مناسب با خط‌مشی بازرگانی‌شان، باید هزینه‌های هنگفتی برای اداره شرکت و اموری مانند ایجاد نظام ایمنی، راه‌اندازی حوزه عملیات شرکت، توسعه مباحث مربوط به آموزش کارکنان و سایر مسائل بپردازند.

این موضوعات مسائل مهمی هستند که داوطلبان تاسیس شرکت هواپیمایی باید در نظر بگیرند و بر مبنای این مسائل، ابتدا محل تامین سرمایه‌شان را متناسب با اهداف و راهبرد شرکت مشخص کنند.
شرکت‌ها می‌توانند بخشی از این سرمایه را نقدی و بخشی دیگر را به صورت غیرنقدی تامین کنند که شامل ساختمان، هواپیما و سایر تجهیزات لازم می‌شود. برای نظارت بر این مسائل، بعد از اینکه متقاضی تاسیس شرکت هواپیمایی درخواست خود را به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه کرد باید مدارکی برای اثبات دارا بودن توان مالی لازم متناسب با پیشرفت فعالیت در طول زمان، ارائه کند. اثبات این توان موجب می‌شود دریافت مجوز شرکت، آماده‌کردن آن برای دریافت پروانه بهره‌برداری هوایی، راه‌اندازی شرکت و تامین ناوگان عملیاتی شود.

در حال حاضر دولت سرمایه مشخصی را به عنوان پیش‌نیاز راه‌اندازی شرکت هواپیمایی اعلام کرده است. اگرچه با توجه به هزینه‌بر بودن راه‌اندازی این شرکت‌ها، اثبات توانایی مالی در طول زمان منطقی به نظر می‌رسد اما به طور قطعی نمی‌توان گفت اعلام رقم مشخصی برای آغاز به کار این شرکت‌ها، کمک به صنعت هوانوردی است و حتی ممکن است همین مسئله تبدیل به تهدیدی برای شرکت‌های هواپیمایی شود و به نظر می‌رسد تصمیم گرفته شده نیازمند اصلاح باشد.

در سایر کشورها نیز شرط گذاشتن در حوزه تامین مالی شرکت‌های هواپیمایی مرسوم نیست و روال جاری آن است که داوطلبان راه‌اندازی شرکت هواپیمایی، توانایی خود را در زمینه اجرای پروژه برای سازمان صادرکننده مجوز به اثبات برسانند. نگاهی به وضعیت شرکت‌های هواپیمایی نشان می‌دهد سختگیری به این شرکت‌ها در یک سال گذشته چندان کارساز نبوده و بسیاری از آنها نتوانسته‌اند شرایط درخواست شده را فراهم کنند. از سوی دیگر این وضعیت موجب شده سرمایه جدیدی به صنعت هوانوردی کشور تزریق نشود و افراد جدید وارد این حوزه نشوند.

 بنابراین به نظر می‌رسد مقررات در نظر گرفته شده در زمینه کفایت سرمایه شرکت‌های هواپیمایی نیازمند بازنگری است و باید ترتیبی داده شود که کنترل و نظارت‌ها در زمان اجرای فعالیت‌ها شدیدتر شود تا زمینه پیشگیری از تخلفات و کاستی‌ها فراهم شود.

*معاون پیشین سازمان هواپیمایی
کد خبر : 115823
منبع : روزنامه گسترش تجارت
برچسب ها : سختگیری مالی، ایرلاین ها، شرکت هواپیمایی
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English