تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰
متن  خبر
انتقال صنوف آلاینده به ۱۰ ناحیه صنعتی
تین‌نیوز| مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران از اصلاح شهرسازی و ساماندهی هشت شهرک صنعتی خصوصی در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: این شهرک‌ها بدون طراحی و یک شبه در دولت قبل مصوب شدند.

محمدرضا قاهری بدر با اشاره به اینکه در تهران ۲۸ شهرک صنعتی دولتی و هشت شهرک صنعتی خصوصی وجود دارد، بیان کرد: هشت شهرک صنعتی خصوصی در دولت قبل در حالی که لکه بودند به صورت یک شبه و بدون طراحی مصوب شدند.

وی ادامه داد: بر اساس ابلاغ معاون عمرانی استان‌دار تهران طی دستور العملی قرار بر این شده نقشه‌های اجرایی این هشت شهرک تهیه تا اصلاح آن‌ها در بخش‌های شبکه بندی، معابر، فاضلاب و غیره توسط معاونت برنامه و بودجه مدنظر قرار گیرد. بنابراین ساماندهی این هشت شهرک کلید خورده و در انتظار اصلاحیه مهندس مشاور است.

مدیرعامل شرکت‌ شهرک‌های صنعتی تهران همچنین در مورد انتقال صنوف آلاینده گفت: انتقال صنوف آلاینده به ۱۰ ناحیه صنعتی تهران مدنظر قرار گرفته و با همکاری کارگروه مربوطه و سازمان حفاظت محیط زیست این ۱۰ ناحیه صنعتی برای انتقال صنوف آلاینده با شرایطی که در محدوده‌های شهری قرار گیرند، مشخص شده است و این جانمایی به صورت است که به نقاط مسکونی هم ضربه وارد نشود.

قاهری بدر ادامه داد: طرح انتقال صنوف آلاینده از تهران نهایی شده و سال آینده در چهار ناحیه اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه هر آلاینده‌ای برای صنعت یک موضوع است، خاطر نشان کرد: صنعت نه تنها نباید آلاینده باشد بلکه باید به کمک آلاینده ها نیز بیاید و بازتولید مدنظر قرار گیرد؛ بنابراین حتی اگر فاضلاب هم به درستی بهره برداری شود، می توان در مصارف دیگری از آن استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت‌ شهرک‌های صنعتی تهران  با اشاره به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینه ساماندهی صنایع مزاحم تاکید کرد: به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت ساماندهی صنایع مزاحم در دستور کار قرار گرفته و در این راستا علاوه بر اینکه باید ارتقاء تکنولوژی مدنظر قرار گیرد تا آلاینده‌ها  به غیرآلاینده تغییر کنند بلکه ساماندهی کالبدی صنایع مزاحم در شهرک‌های صنعتی نیز مسئله دیگری است که باید به آن توجه شود.

به گفته قاهری بدر کارگروه آمایش سرزمینی با کمک سازمان برنامه و بودجه مرکز ثقل این موضوع است تا بتوانیم در مسیر درستی گام برداریم.


 
کد خبر : 116186
منبع : خبرگزاری ايسنا
برچسب ها : مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English