سازمان هواپیمایی کشوری
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
متن  خبر
پیام رئیس سازمان هواپیمایی كشوری خطاب به كاركنان صنعت
تین‌نیوز| به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس این سازمان  به مناسبت ورود اولین هواپیمای قرارداد اخیر با ایرباس خطاب به كاركنان صنعت هواپیمایی پیامی صادر کرد که متن آن به شرح ذیل می باشد:
 
به نام خدا
 
همكاران عزیز و شاغلان در صنعت هوانوردی؛ امروز اولین هواپیمای خریداری شده در قراردادهای اخیر، به شكل مستقیم از كارخانه سازنده به یكی از خطوط هواپیمایی كشور تحویل داده شد.
 
 امروز روز ویژه‌ای در صنعت هواپیمایی كشوری است، روزی است كه سعی و تلاش و پایداری شما بر سر حفظ صنعت هواپیمایی كشوری در شرایط دشوار تحریمها و محدودیت منابع به نتیجه رسید و اولین نشانه های قطعی دسترسی به محصولات به طریق مستقیم و با تأمین مالی متعارف در دنیا فراهم آمد. 
 
از این تاریخ باید بیشتر ازآنچه كه از قبل انجام داده‌ایم، فعالیت كنیم. شاید تا کنون بخش عمده ای از مشكلات خودمان را در نبود هواپیمای مناسب و تحریم ها می‌دیدیم، لیكن از این پس باید باوركنیم كه رشد و توسعه صنعت هوانوردی در دستان ما است و توسعه صنعت وظیفه ای است كه باید در برابر آن بیش از پیش پاسخگو باشیم.
 
این نشانه اولیه و البته مهم، گشایش در صنعت هواپیمایی كشور با اتكا بر توانایی های ملی ما بدست آمده است. مذاكرات طولانی و پیچیده در دوره های مختلف برای اثبات حقانیت كشور  به پشتوانه دارایی‌ها و توانمندی‌های ملی در دست انجام بوده و ظرفیت ها و توانایی های عمده در جمهوری اسلامی ایران كه با زحمات و تلاشها و راهنمایی های طیف وسیعی از مردم و مسئولین فراهم شده بود این فرصت را برای صنعت هواپیمایی كشور رقم زده است.
 
نوسازی ناوگان هواپیمایی و ایجاد چشم انداز برخورداری از یك صنعت توسعه یافته، ما كاركنان و مدیران این صنعت را بیش از پیش در برابر جمهوری اسلامی، امام راحل، مقام معظم رهبری، شهدای گرانقدر كشور و مردم عزیزمان وام‌دار ساخته است.
 
 بر ما فرض است كه قدر فرصت های در اختیار گذاشته شده كه به بهای سختی‌ها، پایمردی‌ها و پافشاری بر آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران برای این صنعت بدست آمده است را بدانیم و نهایت سعی و تلاش خود برای توسعه صنعت هواپیمایی، آنگونه كه لایق مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران است به كار بندیم.
 
  حفظ و ارتقاء سطح ایمنی صنعت هواپیمایی كشور، توسعه و ورود مناسب به بازار حمل و نقل هوایی بار و مسافر در سطح منطقه و جهان و ارائه خدمات شایسته و رضایت بخش به مسافران هوایی سه محور اساسی اقدامات ما خواهند بود.
 
بی تردید همكاران من در سازمان هواپیمایی كشوری موظف هستند كه با صبر، دلسوزی، تعهد، ارتقاء دانش، پایبندی به منافع ملی صنعت هواپیمایی، به‌كارگیری آخرین توان خود و استفاده از الگوهای خلاقانه و كارآمد حاكمیتی، تسهیل كننده فعالیت صنعت هواپیمایی غیر نظامی در كشور باشند.
 
به طور حتم شرایط دشورای را كه پشت سر گذاشتیم به یاد خواهیم داشت و باور داریم كه آنچه صنعت ما را در این سالها پابرجا نگاه داشت، تكیه بر توان و تعهد داخلی بوده است. این توان داخلی ارزشمند ایجاد شده نباید كنار گذاشته شود بلكه باید تقویت شود تا از گشایش ایجاد شده به بهترین نحو استفاده کرد و یا اگر احیانا محدودیت بر صنعت هوانوردی تحمیل گشت بهتر از گذشته خدمتگزار مردم باشیم. 
 
ما از امروز به گونه دیگری به خود و مسئولیتی كه در برابر كشور داریم نگاه خواهیم كرد و از آن جهت که صنعت حمل و نقل هوایی آماده جهش و توسعه شده است، باید نقش خود را به خوبی ایفا كنیم.
 
علی عابدزاده
معاون وزیر راه و شهرسازی و
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری
23 دی ماه 1395
کد خبر : 116544
برچسب ها : ایرباس، سازمان هواپیمایی،
ارسال نظر

۱۳۹۵/۱۰/۲۵ پاسخ
امیدوارم بفکر انتقال تکنولوژی تعمیر و ساخت قطعات مصرفی هواپیما های سفارش داده شده از ایرباس و بوئینگ هم در قرارداد هاتون بوده باشید!
وگرنه صنعت هوایی سودی نکرده!
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English