تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵
متن  خبر
◄ برجام را جناحی نکنیم
 تین‌نیوز| رئیس‌جمهور کشور از لحظاتی قبل در قالب یک کنفرانس خبری با حضور رسانه‌های داخلی و بین‌المللی به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش تین‌نیوز، حسن روحانی در ابتدا از فعالان اقتصادی و کارگزاران قوا و ملت ایران تشکر کرد و گفت: امروز ما به رشد 7.4 درصد رسیدیم که در منطقه بی‌نظیر و در جهان کم‌نظیر است، درزمینهٔ اشتغال قدم بزرگ برداشتیم گرچه با مقصد فاصله‌داریم و هنوز به آنجایی که باید و شاید نرسیده‌ایم اما در 1 سال 700 هزار شغل خالص ایجاد کردیم این اقدام هم بی‌نظیر در منطقه و کم‌نظیر در دنیا بود، در دنیا فقط 6 کشور توانسته‌اند بیش از 60000 هزار شغل را در یک سال ایجاد کنند.

روحانی ادامه داد: موفقیت ما در برجام، تعلق به دولت یازدهم و شخص خاصی ندارد، برجام از آن رهبری و ملت و شهیدان و شهدای هسته‌ای و استقامت ملت است، بیایید به خاطر انتخابات آینده کم‌وبیش نسبت به برجام حرف نزنیم، برجام مهم‌ترین حق و موفقیت یک ملت است چرا شاکر نباشیم؟

رئیس‌جمهور اظهار داشت: هیچ‌کس مدعی موفقیت 100 درصد نیست، برجام موفقیت بزرگی بود، اما بی‌عیب و نقص نیز نبود و ماهم چنین ادعایی نداشتیم، ما در اخلاق بردیم، ثابت شد سلاح کشتارجمعی نمی‌خواهیم، کم‌تر کارشناسی تصور می‌کرد مسئله «پی‌ام دی» حل شود، این مسئله بسیار بزرگ و دشوار بود، اما حل شد.
 
روحانی با اشاره به لغو تحریم‌ها گفت: ما گفته بودیم تمام تحریم‌های هسته‌ای لغو بشود و رفع قدم‌به‌قدم را نمی‌پذیریم، گفتیم تمام تحریم‌های هسته‌ای بالمره باید برداشته شود که همه تحریم‌های هسته‌ای بعد از برجام در 27 دی‌ماه سال گذشته برداشته شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما امروز در نفت و گاز، حمل‌ونقل، مسائل بانکی مشکلی نداریم، همچنین به‌جز بانک‌های خصوصی که گاهی سخت‌گیری‌هایی می‌کنند، بقیه بانک‌ها با ما رابطه عالی‌ای دارند، البته آمریکا سنگ‌اندازی‌هایی کرد اما ما از قبل می‌دانستیم که با چنین مسائلی مواجه می‌شویم.

روحانی گفت: ما در برابر بدعهدی‌ها ایستادیم، مقتدر بودیم و هستیم اما عجول نبودیم و نیستیم و تأکید ما همواره بر منافع ملی بوده و هست.
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
کد خبر : 117156
برچسب ها : روحانی
ارسال نظر

۱۳۹۵/۱۰/۲۹ پاسخ
مشكل مردم در توافق برجام نيست مشكل از چگونگي بهره برداري از اين موفقيت است كه سودش نهايتا به جيب مشتي مرفه بي درد نرود
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English