سازمان راهداری و حمل ونقل
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۲
متن  خبر
بالغ برشش هزار نفر ازمسافران جاده ای در راهدارخانه ها اسکان یافتند
تین نیوز| ​در پی بارش برف سنگین و شرایط نامساعد جوی به ویژه درمحورهای کوهستانی و برفگیر، طی هفته گذشته بالغ بر شش هزار نفر از مسافران خودروهایی که در جاده ها توقف داشتند ازسوی اکیپ های راهداری امدادرسانی شده و در راهدارخانه ها اسکان یافتند.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، مهندس علی اكبرآشوری مدیرمرکز مدیریت راه های کشورگفت: براساس اطلاعات دریافتی از مرکز مدیریت راه های کشور طی هفته گذشته بالغ بر 896 هزار و 664 تماس با مرکز پاسخگویی و اطلاع رسانی 141 صورت گرفت که کارشناسان و اپراتورهای این مرکز به صورت شبانه روزی پاسخگوی هم وطنان عزیز بودند.

براساس این گزارش ، آشوری  مدیر مرکز مدیریت راه های کشور با بیان این خبر افزود: بیشترین تعداد تماس ها مربوط به روز پنجشنبه14 بهمن با 253 هزار و 548 تماس بوده كه بیشترین تماس ها از سوی كاربران جاده ای استان های تهران ، مازندران و گیلان صورت گرفته است .

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر 650 دوربین نظارت تصویری در محورهای اصلی کشور فعال هستند که تماس گیرندگان در هر استان به مرکز اطلاعات راه ها در ستاد مرکزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وصل می شوند و اطلاعات دریافتی از دوربین ها به صورت آنلاین و لحظه ای به تماس گیرندگان ارائه می شود.

مدیرمرکز مدیریت راه های کشورهمچنین اظهار داشت: براساس گزارش های دریافتی از محورهای مختلف در سطح کشور به منظور یخ زدایی سطح محورها طی هفته گذشته بیش از 225 هزار تن شن و نمک مصرف شد و بیش از 34 هزار و 821 دستگاه خودرو، رهاسازی و کمک رسانی شده است.

وی یادآورشد هشدارهای هواشناسی و شرایط جوی 24 ساعت قبل از، طریق تلفن گویای 141، پایگاه اطلاع رسانی 141، سامانه پیامکی 1000141، به اطلاع هموطنان رسانده می شود تا از بروز سوانح جاده ای به ویژه در محورهای برفگیر و کوهستانی کاسته شود.
کد خبر : 119500
برچسب ها : راهدارخانه، اسکان، مسافران، در راه مانده
ارسال نظر

 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English