مسکن و شهرسازی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۰
متن  خبر
ضد و نقیض افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر
تین‌نیوز|  در حالی مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد تنها ۳۹۰ هزار واحد مسکن مهر مشمول افزایش سقف ۱۰ میلیونی وام می‌شوند که قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش وام شامل همه واحدهای نیمه تمام مسکن مهر که فروش اقساطی نشده‌اند، می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدهاشم بت‌شکن دیروز در نشست خبری با تشریح عملکرد بانک مسکن طی 10 ماه سپری شده از سال 95 گریزی هم به طرح مسکن مهر زد و گفت: تاکنون 505هزار میلیارد تومان برای 2میلیون و 359هزار مسکن مهر پرداخت شده که از این تعداد یک میلیون و 726هزار و 629واحد تحویل و فروش اقساطی شده است.

وی با اشاره به افزایش سقف 10میلیون تومانی  وام مسکن مهر  تصریح کرد: از امروز(شنبه 16 بهمن) 1266شعبه بانک مسکن آمادگی پرداخت متمم 10 میلیون تومانی مسکن مهر را دارند.

وی با تاکید بر این‌که افزایش وام 10میلیون تومانی شامل 390هزار واحد مسکن مهر می شود، افزود: میزان مطالبات ما در طرح مسکن مهر 2100میلیارد تومان است.
مدعامل بانک مسکن تعداد واحدهای باقیمانده مسکن مهر را 540 هزار واحد اعلام کرد.

این در حالی که امروز قائم مقام وزیر راه و شهرسازی مدعی شده که افزایش10 میلیون تومانی وام شامل همه واحدهای نیسمه تمام مسکن مهر می‌شود:«همه واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر  مشمول مصوبه افزایش تسهیلات بانکی می‌شود. با اجرای این مصوبه قطعا پروژه‌های باقیمانده سرعت گرفته و به زودی تکمیل می‌شوند.»
مهرآبادی با تاکید بر این‌که مشکل ساخت واحدهای باقیمانده در سایت مسکن مهر به کمک افزایش 10 میلیون تومانی تسهیلات برطرف می‌شود، گفت: با اجرای این مصوبه قطعا پروژه‌های باقی‌مانده سرعت گرفته و به زودی تکمیل می‌شوند ولی قطعا مسئله فقط اتمام ساخت واحدها نیست بلکه باید برای تأمین خدمات، محوطه‌سازی و آماده‌سازی سایت‌ها نیز فکری بکنیم تا پروژه‌ها قابل تحویل و واگذاری به مردم بشوند.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری جلسات بررسی و رفع مشکلات پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر با سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن، افزود: افزایش تسهیلات بانکی واحدهای مسکن مهر از 30 به 40میلیون تومان شامل همه واحدهای نیمه‌تمام موجود در سراسر کشور که هنوز فروش اقساطی نشده‌اند، می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: تلاش براین است با افزایش تسهیلات بانکی، عملیات مربوط به ساخت واحدهای باقیمانده مسکن مهر پردیس تا نیمه نخست سال آینده به پایان برسد ولی برای تأمین خدمات و اقدامات مربوط به آماده‌سازی و محوطه‌سازی تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط باید کمک خود را دو چندان کرده و برای تکمیل این طرح تلاش کنند.

مهرآبادی با بیان اینکه افزایش تسهیلات باعث افزایش نقدینگی مردم می‌شود، گفت: افزایش تسهیلات ارتباطی به افزایش قیمت واحدهای مسکونی مهر ندارد و وزارت راه و شهرسازی مخالف افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر است. دیماه سال 92 در دستورالعمل شماره 3 بحث قیمت‌ها نهایی شدو هیچگونه افزایش مجدد قیمتی نخواهیم داشت.
کد خبر : 119677
برچسب ها : وام مسکن، مسکن مهر، مسکن
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English