تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱
متن  خبر
◄ انتشار کتاب مراکز لجستکی در بندر و خشکی، از تئوری تا عمل
تین‌نیوز| کتاب «مراکز لجستکی در بندر و خشکی، از تئوری تا عمل» منتشر شد.

به گزارش تین‌نیوز، کتاب «مراکز لجستکی در بندر و خشکی، از تئوری تا عمل» تالیف همایون اسدی لنگرودی توسط نشر وکیل چاپ و منتشر شد.
 
لنگرودی در این کتاب تلاش کرده است تا ضرورت توجه به لجستیک را در جهان امروز تجارت برجسته کرده و اهمیت آن را نشان داد.

بررسی آخرین و روزآمدترین روندهای نظری، لجستیک از منظر خدمات بندری، توسعه تجاری بنادر منطقه‌ای به منزله پایگاه مراکز لجستیکی، مثال‌هایی از سیاست‌های ملی لجستیکی، ساز و کارهای هماهنگی برای توسعه لجستیک، مراکز لجستیکی و نظریه مکان‌یابی مراکز، عوامل تاثیرگذار در تصمیم شرکت‌ها و برای تقرار در بنادر یا سایر مراکز لجستیکی وابسته یا مرتبط با بندر، الگو برداری از بندر برای تشکیل بنادر خشک و شهرک‌های لجستیکی، خوشه‌بندی، ضوابط فعالیت و حداقل استانداردهای شرکت‌های بارفرابر، NOVCC، MTO، پیاده‌سازی مدل- عواملی که بر تصمیم شرکت تاثیر دارند، برنامه‌ریزی کارساز توسعه مراکز لجستکی در منطقه اسکاپ از نگاه اقتصاد کلان و چند نمونه پیروز از مراکز لجستیکی آسیایی 13 فصل این کتاب هستند.

نویسنده در بخشی از چکیده کتاب آورده است: آگر قبول کنیم که برای حرکت از نسل دوم بنادر به سوی نسل سوم، نیاز به درک مشترک و اتحاد بین اهالی بندر و شهر هم‌جوار و سایر بازیگران صحنه لجستیک داریم، باید در مرحله برنامه‌نویسی، راهبردها هم به نحوی مشترک از پایین به بالا ( با همکاری کنشگران، مصرف‌کنندگان، انجمن‌ها، دوایر دولتی و دانشگاهیان) نگاشته شود. نقشه راه نوشتن برنامه لجستیک ملی غیر از این نیست.
 
این کتاب با 404 صفحه و با قیمت 30 هزارتومان توسط نشیر وکیل منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 
 
کد خبر : 119853
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English