تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۲
متن  خبر
◄برگزاری سمینار راهبردی تشخیص هویت مسافرین (TRIP)
تین‌نیوز| ثمره مرادرضا: سمینار راهبردی تشخیص هویت سازمان ایکائو (TRIP) برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار تین‌نیوز به نقل از سایت رسمی ایکائو، مورخ ۲ فوریه ۲۰۱۷ نمایندگان ۲۵ کشور در مونترال (آنتیگوا و باربودا) برای آخرین سمینار راهبردی تشخیص هویت مسافرین (TRIP)  گرد هم آمدند.

هدف اصلی این سمینار بهبود مدیریت تشخیص هویت و اسنادسازی امنیتی بود که به میزبانی وزارت تسهیلات عمومی، هواپیماهای داخلی و حمل‌ونقل آنتیگوا و باربودا برگزار شد.

رئیس شورای سازمان جهانی هواپیمایی کشوری، الومویی وا برناردآلیو سخنرانی افتتاحیه را بر عهده داشت. وی خطاب به ۱۸۰ کشور و فعالان این صنعت در سمینار مذکور به تقویت برنامه‌های اجرایی این سازمان در حوزه امنیت اذعان داشت.

وی تاکید کرد: برنامه راهبردی (TRIP) سازمان ایکائو برای کمک به کشورها در ارتقاء پروازهای ضد تروریسم، کاهش جنایات مرزی، و مقابله با تهدیدهای هوایی بین‌المللی طراحی شده است. این طرح از اجرای قطعنامه 2178 و 2309 سازمان ملل متحد و همچنین ظرفیت‌های کشورها در خصوص تاسیس، حفاظت و مدیریت تشخیص هویت شهروندان حمایت می‌کند که باعث افزایش بیشتر امنیت مدارک سفر و سیستم کنترل مرزها خواهد شد.

با پشتیبانی توسط متخصصین فنی مستقر در سازمان جهانی هواپیمایی، نمایندگان سمینار (TRIP) انتیگوا و باربودا توانستند سیستم مدیریت تشخیص هویت را از طریق اجرای مدارک هویت و روند تبعه‌گیری قدرتمند بهبود سازند.

همچنین شرکت‌کنندگان به راهکارهای بهبود توان عملیاتی در سیستم کنترل مرزها به واسطه افزایش گیت‌های کنترل خودکار مرزی پی برده و به علاوه در خصوص رابطه بین ویژگی‌های پاسپورت الکترونیکی با اطلاعات پیشرفته مسافرین اطلاعات جدیدی کسب کردند که به طور قابل توجهی به مقابله با تروریسم و جرم‌های مرزی کمک خواهد کرد.

رئیس شواری سازمان، دکتر آلیو به مزایای عضویت در برنامه کلید راهنمای عمومی نیز اشاره کرد و بر ضرورت تمایل کشورها با هدف به دست آوردن امنیت کامل و سهولت در اجرای پاسپورت الکترونیکی تاکید کرد. عضویت در کلید راهنمایی عمومی به کشورها این امکان را می‌دهد تا به طور کامل از پاسپورت اکترونیکی با تراشه امنیتی در محدودیت کردن حرکات تروریست‌های بین‌المللی بهره ببرند.

وی افزود: به منظور پیش بردن این برنامه، تلاش‌ها و حمایت‌های بیشتری نیاز است تا برنامه کلید راهنمای عمومی را به عنوان عامل اصلی پیشرفت در مرزها اجرایی کنیم.

این سمینار به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که متعاقب کارگاه آموزشی (TRIP) ایکائو که در زمینه مدیریت کنترل مرزی منطقه کارائیب، جایی که 13 کشور در آن حضور دارند برگزار شود. کارگاه آموزشی مذکور با حمایت دولت کانادا و مشارکت کمیته اجرایی ضد تروریسم سازمان ملل متحد و همکاری دیگر سازمان‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد.
 
دکتر الیو با اشاره به تلاش‌های جهانی فعلی به منظور فراهم‌سازی کمک جامع ظرفیت‌سازی برای کشورها با هدف اجرای موثرتر استاندارهای جهانی سازمان ملل متحد گفت: تلاش‌های همگانی تماما در راستای اهداف ایکائو به نام (هیچ کشوری عقب نمی‌ماند) انجام می‌شود.

آقای جین پائول لابرد، معاون دبیر کل و  مدیر اجرایی کمیته تروریسم سازمان ملل افزود: مدیریت اجرایی این کمیته به طور کامل از استراتژی (TRIP) ایکائو حمایت کرده و قصد بر پیاده‌سازی یک روش جامع و منظم به منظور مدیریت شناسایی مسافرین دارد. این تلاش‌ها به این معناست که تمام کشورها ظرفیت بهبود شناسایی افراد را پیش از صدور مدارک پرواز مطابق با استانداردهای جهانی دارا هستند.
 
 
 
کد خبر : 120207
برچسب ها : سمینار راهبردی،تشخیص هویت ،سازمان ایکائو
ارسال نظر

 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English