تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
متن  خبر
صنعت سفر تجاری با ضرر هنگفت روبرو شد
تین‌نیوز| صنعت سفر تجاری از زمان بلاتکلیفی سفر مسلمانان به آمریکا بیش از ١٨٠ میلیون دلار خسارت دیده است.
 
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از پایگاه خبری اسپوتنیک، «مایلکل مک کورمیک»  مدیر اجرایی «انجمن جهانی سفر تجاری» گفت: از زمان وضع قانون منع سفر مسلمانان از هفت کشور جهان به آمریکا، در حدود ۱۸۵ میلیون دلار درآمد حاصل از سفرها تجاری کاهش یافته است.  

وی تصریح کرد، بطور کلی در حدود ۱۸۵ میلیون دلار رزرو سفرهای تجاری به دلیل بلاتکلیفی سفر به آمریکا لغو شده است.
مدیر اجرایی انجمن جهانی سفر تجاری تصریح کرد، بدون تردید تداوم این قانون می تواند تاثیر نامطلوبی بر روی صنعت گردشگری داشته باشد و در نهایت به اقتصاد آمریکا لطمه وارد کند.  

«مک کورمیک»، خاطر نشان کرد، بلاتکلیفی در مورد سفر به آمریکا می تواند تاثیر منفی بلند مدت نیز بر روی اقتصاد ایالات متحده بگذارد و شرکت ها و نیز بنگاه های اقتصادی را با ضرر روبرو کند که این این امر منجر به آن می شود تا فعالان اقتصادی بر روی «ترامپ» فشار وارد کنند که قانون منع سفر به آمریکا را متوقف کند.  

بر همین اساس، «دونالد ترامپ» به تازگی قانونی را وضع کرده که کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به مدت ۹۰ روز اجازه سفر به این کشور را ندارند.البته  بر اساس رای یک دادگاه، اجرای این فرمان متوقف شده است.
کد خبر : 120344
منبع : خبرگزاری مهر
برچسب ها : منع مهاجرت مسلمانان، ضرر اقتصادی، آمریکا
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English