سازمان هواپیمایی کشوری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۸
متن  خبر
◄ تائید اعتبار ایرباس A330 توسط سازمان هواپیمایی کشوری
تین‌نیوز| «اعتباربخشی» هواپیمای ایرباس A330 شرکت هواپیمایی «هما» که در مراحل پایانی برای ورود به ایران است؛ توسط سازمان هواپیمایی کشوری تائید شد.

به گزارش تین‌نیوز، محمدجواد تقوایی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی كشوری در همین راستا عنوان کرده است؛ هواپیماهای پهن‌پیكر سری A330 كه مقرر است از طرف ایرباس به شركت ایران‌ایر تحویل شود طی جلسات تخصصی بین كارشناسان این معاونت و دفتر طراحی شركت ایرباس اعتباربخشی شد.

وی افزود: بر اساس مقررات جاری سازمان هواپیمایی كشوری ایران و الزامات ICAO لازم است گواهینامه TC (تاییدیه طراحی نوع) كه قبلا توسط آژانس ایمنی هوایی اروپا (EASA) صادر شده است توسط سازمان هواپیمایی كشوری ایران اعتباربخشی شود.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی كشوری تصریح كرد: شركت هواپیمایی ایرباس طی تقاضا رسمی از سازمان هواپیمایی كشوری ایران رسما نسبت به دریافت گواهینامه TVC اقدام كرده و جلسات اولیه به این منظور برگزار و كلیه مدارک طراحی و اجابتی لازم توسط تیم مربوطه بررسی شده و این سازمان آماده صدور تاییدیه مربوطه است.

تقوایی با بیان اینكه گواهینامه TC هواپیماهای A320 Family نیز قبلا اعتبار بخشی شده افزود: این نخستین بار است كه پس از امضای توافقنامه، جلساتی در این سطح برگزار و نتایج مثبتی حاصل شده است.

به گزارش تین‌نیوز، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» 10 فروند از این مدل هواپیما را سفارش داده که دو فروند آن سفارش آویانکا برزیل است اما به علت مشکلات مالی و بحران، برزیل سفارش خود را لغو کرده است و 8 فروند آن هنوز تولید نشده است.

هواپیمای ۲۰۰-۳۳۰ توانایی جابه‌جایی تعداد زیادی مسافر را دارد، کاربرد آن بیشتر در سفرهای بین‌المللی و مسافت‌های طولانی است که یکی از پرفروش‌ترین هواپیماهای دو موتوره پهن‌پیکر جهان است که شرکت هما اولین ایرلاین داخلی است که این هواپیما پهن‌پیکر را در اختیار دارد.

این هواپیما تا به حال 8.5 میلیون پرواز انجام داده و به 1.5 میلیارد نفر خدمت‌رسانی کرده است و هر 20 ثانیه یک نشست در سطح جهان انجام ‌می‌دهد که در همین راستا در رده امن‌ترین هواپیماهای جهان قرار دارد.
 
 
کد خبر : 120912
برچسب ها : ایرباس A330 ، سازمان هواپیمایی کشوری
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English