شرکت‌فرودگاه‌ها‌ وناوبری‌هوایی‌ ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۵
متن  خبر
◄تنها باند فرودگاهی ایران با قابلیت Cat2 بهره‌برداری می‌شود
تین‌نیوز | مدیرکل فرودگاه کیش گفت: روکش باند اصلی فرودگاه کیش درحال اجراست، این باند نخستین و تنها باند فرودگاهی ایران با قابلیت Cat2 به شمار می‌آید که امکان نشست و برخاست پهن‌پیکرترین هواپیمای مسافری بر روی آن وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود این باند در شهریورماه سال ۱۳۹۶ آماده بهره‌برداری شود.

عزت‌الله محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تین‌نیوز، عنوان کرد: به دنبال اجرای روکش باند فرودگاه کیش طول باند اصلی به ۴۲۰۰ متر و عرض آن ۷۵ متر می‌رسد. همچنین شاخص مقاومت این باند ۸۵ است، ویژگی‌های این باند امکان میزبانی از پهن‌پیکرترین هواپیمای مسافری را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: این پروژه از یک سال و نیم قبل آغاز شده و تا شهریورماه سال ۹۶ به پایان خواهد رسید، تمام تجهیزات و اعتبارات مورد نیاز این پروژه را سازمان منطقه آزاد کیش تامین کرده است.

به گفته مدیرکل فرودگاه کیش، شاید بتوان گفت باند فرودگاه امام خمینی(ره) مشابه این باند است اما این باند نخستین و تنها باند فرودگاهی ایران با قابلیت Cat2 به شمار می‌آید و باند فرودگاه امام خمینی(ره) با قابلیت Cat1 است.
 
کد خبر : 121262
برچسب ها : مدیرکل فرودگاه کیش. عزت‌اله محمدی
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English