بين الملل
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴
متن  خبر
کره جنوبی از نیسان شکایت کرد
تین نیوز| کره جنوبی از واحد کره‌ای نیسان موتور به دلیل دستکاری نتایج اقتصاد سوخت سدان Q۵۰ اینفینیتی شکایت کرد.
 
به گزارش ایسنا، دفتر دادستانهای منطقه سئول مرکزی پس از شکایتی که از سوی وزارت حمل و نقل کره جنوبی تنظیم شد، تحقیقاتی را درباره نیسان آغاز کرد. این وزارتخانه از ب ام و و پورشه در همین زمینه تحقیق می کند.
 
سازندگان خودروهای وارداتی که در سالهای اخیر محبوبیتشان در کره جنوبی افزایش یافته است، در پی رسوایی تقلب فولکس واگن در آلایندگی دیزلی با تحقیقات فزاینده‌ای روبرو شده‌اند.
 
وزارت محیط زیست کره جنوبی ماه گذشته فروش ۱۰ مدل نیسان، ب ام و و پورشه را به دلیل جعل مدارک درباره تستهای آلایندگی و سطح صدا ممنوع کرد. مدلهایی که فروششان ممنوع شد، شامل X۵M ب ام و و مدلهای کاین و ماکان پورشه بودند.
 
وزارت حمل و نقل کره جنوبی تحقیقاتش را درباره سندسازی این سه خودروساز برای تستهای اقتصاد سوخت این ۱۰ مدل گسترش خواهد داد.
 
به گفته یکی از مقامات این وزارتخانه، نیسان اقتصاد سوخت Q۵۰ را ۳.۴ برابر بالاتر از سطح واقعی برآورد کرده است و نتایج تست اقتصاد سوخت این خودرو را دستکاری کرده تا بهتر به نظر برسد.
 
نیسان کره اعلام کرد این شرکت وجود ایراد در اسناد گواهی را سال گذشته به مقامات گزارش کرده و اعلام کرده بود این اشتباهات به دلیل سوء عملکرد یک مدیر بوده است.
 
اما سخنگوی ب ام و در سئول اعلام کرد این شرکت از تحقیقات مذکور اطلاع ندارد در حالیکه سخنگوی پورشه در این باره اظهارنظر نکرد.
 
بر اساس گزارش رویترز، این شکایت مشکلات نیسان در کره جنوبی را که پیش از این هم به تقلب در آلایندگی مدل دیزلی قشقایی متهم شده بود، افزایش می دهد.
 
هفته گذشته یک دادگاه کره جنوبی از دولت که اعلام کرده این خودروساز ژاپنی از دستگاه غیرقانونی برای دستکاری سیستم کنترل آلایندگی در شاسی بلند قشقایی استفاده کرده است، حمایت کرد.
کد خبر : 121327
برچسب ها : نیسان موتور، کره جنوبی، خودرو
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English