سازمان راهداری و حمل ونقل
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۶
متن  خبر
◄ بهره‌برداری از 527 سامانه ثبت تخلف جاده‌ای
تین‌نیوز| رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در مراسم گشایش و بهره‌برداری از 527 سامانه عبور و مرور و ثبت تخلف در کشور اظهار داشت: از اواسط سال 1393 بود که بحث نصب دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلف مطرح شد، در همان سال به علت اینکه شرکت مبین، شبکه انتقال دیتای کشور را در اختیار داشت به عنوان مجری این طرح انتخاب شد.

داود کشاورزیان ادامه داد: در روزهای ابتدای 94 قرارداد این طرح به امضا رسید، در خرداد 94 بود که قراردادی برای نصب 1872 دوربین ابلاغ شد، 400 دستگاهدوربین هم از قبل نصب شده بود که پس از این قرارداد در اختیار شرکت مبین قرار گرفت.

در سال 95 بنا داشتیم 600 دستگاه دوربین جدید را به شریان‌های اصلی کشور اضافه کنیم که با اندکی تاخیر، آنهم به علت مسائل دیتا و زیرساخت‌ها به اجرا خواهد رسید.

شرکت مبین موظف است به مدت 8 سال از این دوربین‌ها نگهداری کند و هرگونه مشکل در این خصوص را حل کند، مبلغ کل این قرارداد در حدود 550 میلیارد تومان بود.

این طرح اثرات مثبت بسیاری دارد، علاوه بر کنترل سرعت و ثبت تخلف، تمام اطلاعات همه خودروها هم ثبت می‌شود که از این طریق دیگر دستگاه‌ها هم می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.
 
 
کد خبر : 122983
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English