سازمان راهداری و حمل ونقل
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۳
متن  خبر
◄ بهره‌برداری از بزرگترین طرح IT کشور
تین‌نیوز| وزیر راه و شهرسازی در مراسم گشایش و بهره‌برداری از سامانه‌های هوشمند کنترل حمل‌ونقل اظهار داشت: اتفاق بسیار بزرگی در حال رخ دادن است؛ آن‌چه در حال رخ دادن است، بسیار بیشتر از نصب چند دوربین ساده در جاده‌های کشور است، ما اساسا مدل مدیریت جاده‌های کشور را با این اقدام، ارتقا داده‌ایم.

عباس آخوندی ادامه داد: ما امروز 210 هزار کیلومتر جاده، 19 میلیون خودرو و 12 میلیون موتور سیکلت در کشور داریم، لذا با چنین حجمی دیگر نمی‌توانیم، مدیریت سنتی داشته باشیم و حتما به استفاده از چنین سیستم‌هایی نیاز پیدا خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این طرح به نوعی تغییر نگرش است و از نظر IT یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های کشور است، از جهت ارتباطات کار بسیار فوق‌العاده‌ای است و پهنه آن کل کشور را در بر می‌گیرد.

نصب کردن 1880 دوربین به یک سیستم خاص اقدام بسیار بزرگ و خاصی است، در همین مدت کوتاه 4 میلیون و 200 هزار پیامک ارسال شده است و این نشان می‌دهد که سیستم سنتی ما چقدر ناتوان از کنترل چنین حجمی است.

لذا ما با چندین برابر کردن بهره‌وری و استفاده از چنین سیستمی به جرگه کشورهای دارای سیستم حمل‌ونقل هوشمند پیوسته‌ایم، اقدامات موازی‌ هم در پلیس و دیگر نهادها انجام شده که با اتصال همه این اقدامات به هم یک سیستم جامع خواهیم داشتت.

یکی دیگر از اقدامات ما این بود که همواره تلاش کردیم اطلاعات را به صورت آزادانه در اختیار مردم قرار بدهیم، امروز مردم می‌توانند با گوشی همراه و یا لپ‌تاپ خود، ترافیک جاده‌ها را ببینند و مسیرها را انتخاب کنند و این اقدام رفاه مردم را بالا می‌برد.
 
کد خبر : 122984
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English