تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۴
متن  خبر
◄ یازده سرویس جدید به کانال پاناما اضافه شد
تین‌نیوز| تعداد 11 سرویس جدید از زمان افتتاح کانال تازه پاناما به این کانال اضافه شده‌‌اند.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از worldmaritimenews، ماریانلا دنگو مدیر استراتژیک کانال پاناما گفت: احداث کانال جدید پاناما موجی جدید را در تجارت دریایی جهانی ایجاد کرده است.

او افزود: تاثیر حقیقی در درازمدت احساس خواهد شد اما ما از رشدی که تاکنون داشته‌ایم بسیار خوشحالیم.

بر اساس این گزارش، به طور خاص، بنادر آمریکا به طور قابل توجهی از کانال جدید منتفع شده‌اند. به عنوان مثال، در ژانویه سال جاری رکورد ماهیانه‌ای برای بسیاری از بنادر شرق آمریکا ثبت شد که شامل بنادر چارلستون، فیلادلفیا و ساوانا می‌شود که به ترتیب رشد 28، 34  و 16 درصدی را در بخش کانتینری ثبت کردند.

بندر ویرجینیا و بالتیمور نیز شاهد رکوردشکنی در سال 2016 بودند. بندر ویرجینیا با بیش از 2.26 میلیون TEU افزایش 4.2 درصدی را در مقایسه با سال قبل نشان داد، در حالی که بندر بالتیمور بیش از 10 میلیون تُن در بخش جنرال کارگو و تعداد کانتینرها را ثبت کرد.

در ژانویه سال جاری میلادی کانال پاناما با رسیدن به 36.1 میلیون تن و عبور هزار و 260 شناور از هر دو کانال، رکورد تازه‌ ماهیانه‌ای را ثبت کرد.

با گذشت هفت ماه از آغاز به کار کانال تازه پاناما، این کانال تاکنون بیش از 750شناور نئوپاناماکس را عبور داده است. 
کد خبر : 123098
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English