سازمان راهداری و حمل ونقل
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸
متن  خبر
◄ برگزاری اولین سمپوزیوم ملی ارتقای ایمنی حمل‌ونقل جاده‌ای
تین‌نیوز| مدیركل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان با اعلام اجرای طرح ارتقاء خدمات در حمل‌ونقل مسافرین نوروزی 1396 از 25 اسفند ماه سال‌جاری اظهار داشت: اداره‌كل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان با بهره‌گیری از تمام توان و ظرفیت خود آمادگی كامل جهت اجرای طرح نوروزی سال 1396 و ارائه خدمات مناسب و مطلوب به مسافرین نوروزی و زائرین حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) را دارد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‌عمومی سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان، داود فهندژسعدی ضمن تأكید بر وجود 32 شركت حمل‌ونقل مسافر فعال و دارا بودن حدود 900 دستگاه  ناوگان مسافربری در استان سمنان؛ سفرهای نوروزی با استفاده از ناوگان عمومی حمل‌ونقل جاده‌ای را بسیار ایمن و آرام ارزیابی كرد و افزود: این اداره‌كل با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط ضمن نظارت و كنترل بر مجتمع‌های خدماتی رفاهی و همچنین ناوگان حمل‌ونقل عمومی آماده پاسخگویی به تقاضای مسافرین نوروزی است.

وی با اشاره به تحقق دستاوردها و دیدگاه‌های اولین سمپوزیوم ملی ارتقای ایمنی حمل‌ونقل جاده‌ای از نوروز 96 تصریح كرد: متاسفانه در کشور ما آمار تلفات جاده‌ای به مراتب بیشتر از تعداد کشته‌شدگان جنگ تحمیلی بوده و این امر اهمیت نگاه ویژه تمام مسئولین را برای ارائه راهکارهای مقابله و پیشگیری از این مسئله طلب می‌کند.

وی در ادامه افزودند: نگاه ویژه عملیاتی به مقوله ایمنی در جاده‌های استان منجر به حصول دستاوردها و دیدگاه‌های جدیدی در عرصه ایمنی می‌شود که تحقق این امر در نوروز 96 در کاهش تلفات جاده‌ای با الگو قراردادن روش‌های صحیح نگهداری و بهره‌برداری از جاده‌ها است.

فهندژسعدی هم‌سویی راهکارهای ارتقای ایمنی راه‌ها با سیاست‌های توسعه منطقه‌ای کشور (آمایش سرزمین)، توجه ویژه به افزایش وضوح بصری در سطح جاده‌ها و معابر برای ارائه دید و منظر بهتر در شبکه‌های حمل‌ونقل خصوصاً راه‌های کویری و یکنواخت با هدف تلطیف روحیه کاربران و خروج از خستگی نظیر ایجاد آبادی‌نما در محورهای كویری و بیابانی را از جمله اقدامات مد نظر این اداره کل در سال 96 عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد تعامل حوزه حمل‌ونقل با حوزه IT  کشور به جهت پشتیبانی از ایمنی بخش حمل‌ونقل جاده‌ای یکی دیگر از اهداف و دستاوردهای برگزاری اولین سمپوزویم در استان بود افزود: بکارگیری سامانه‌های هوشمند در سیستم‌های حمل‌ونقل منجر به بهبود عملکرد سیستم، افزایش ایمنی سفر، روان‌سازی جریان ترافیک و در نهایت ارتقای سطح خدمات برای مصرف کنندگان شده است.

ایشان با اشاره به بهره‌برداری از 12 دوربین جدید  ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان افزود: با این تعداد سامانه‌های ثبت تخلف در محورهای استان به 47 عدد افزایش می‌یابد. ایشان ادامه داد در این مدت: تعداد سامانه‌های ثبت تخلف در محورهای مواصلاتی استان در این مدت 40% افزایش داشته است. همچنین تعداد دوربین‌های نظارت تصویری در این زمان افزایشی بالغ بر 280% داشته است.

وی افزود: دیگر با روش‌های سنتی نمی‌توان ایمنی را محقق کرد. الگوهای مهندسی و نظام‌های هوشمند نگهداری و بهره‌برداری لازم و ملزوم هم هستند. پایش سامانه‌های امداد و نجات، تردد شمارها، مدیریت ناوگان و نگهداری راه‌ها خصوصاً کنترل‌های بارهای محوری در بستر جاده جزء اصول مسلم کاری در مدیریت ترافیک جاده‌ها است.

طبق آمار پزشکی قانونی، سال گذشته 31 نفر در ایام نوروز 95 جان خود را در حوادث جاده‌ای سمنان از دست دادند که نسبت به نوروز سال 94 نشان دهنده رشد 55 درصدی است. طبق این آمار، بیشترین میزان تلفات جاده‌ای نوروز 95 متعلق به استان سمنان بوده که بالاتر از قزوین و خراسان‌شمالی قرار داشته است.
کد خبر : 123445
برچسب ها : سمنان، مسافران نوروزی، ناوگان مسافری
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English