نشریات
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۲
متن  خبر
◄ تازه‌ترین شماره «بندر و دریا» منتشر شد
تین‌نیوز| تازه‌ترین شماره «بندر و دریا» منتشر شد.

به گزارش تین‌نیوز، تازه‌ترین شماره نشریه «بندر و دریا» در حالی که منتشر شد که تیترهای «اقدامات صورت گرفته در بندر امام خمینی(ره) در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است»، «هزینه مبادله در صنعت حمل و نقل ایران رو به کاهش است» و «هوشمندسازی بنادر نیازمند آگاهی همه جانبه از مزایای فناوری اطلاعات است» روی جلد خود آورده است.

هادی حق‌شناس مدیرمسئول این نشریه در بخشی از سرمقاله خود تحت عنوان «ضرورت ایجاد بنادر هوشمند» آورده است: امروز در بنادر پیشرفته و هوشمند دنیا از لحظه خروج کشتی از بنادر مبدا تا رسیدن به بندر مقصد کل فرایند مذکور از طریق Data به بندر مقصد متصل و برنامه‌ریزی‌های لازم برای ارائه خدمت به کشتی و کالا فرهم می‌شود. به طوری که کشتی در یک جدول برنامه منظم می‌تواند به راحتی در زمان مقرر به بنادر مختلف در کشورهای مربوط ورود و خروج نماید. به نظر می‌رسد ظرفیت فعلی بیش از 210 میلیون تن بنادر کشور در صورت استفاده از سیستم‌های هوشمند در تمام فرایند خدمت در بنادر می‌تواند منجر به افزایش بیش از ظرفیت فوق‌الذکر خدماتبه صاحبان کالا شود.

در بخش مقالات این نشریه  مقالاتی تحت عناوین «بررسی اهمیت تنگه مالاکا بر اقتصاد جهان و صنعت حمل‌ونقل دریایی»،«اهمیت رعایت ایمنی در ترمینال‌های مسافری دریایی»، «افزایش راندمان عملیات لایروبی شناورهای هاپرساکشن به وسیله نرم‌افزار Hypack  و سیستم موقعیت‌یاب DGPS» و «لجستیک: مفاهیم، ویژگی‌ها و کارکردها» را منتشر کرده است.
کد خبر : 123503
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English