سازمان بنادر و دریانوردی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۶
متن  خبر
◄ افزایش 80 درصدی ترانشیپ در بندر شهید رجایی
تین‌نیوز| عفیفی‌پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام خبر تخلیه و بارگیری ۷۳ میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید رجایی گفت: طی یازده ماهه امسال، صادرات غیرنفتی ۵۱ درصد و ترانشیپ ۸۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‌عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، الله‌مراد عفیفی‌پور طی نشستی به ارائه گزارش عملکرد بندر شهید رجایی از ابتدای سال ۹۵ تا ابتدای اسفندماه جاری پرداخت و گفت: طی این مدت دو میلیون و ۸۲ هزار و ۴۵۰ TEU کانتینر با رشد ۳۵ درصدی در پیشرفته‌ترین بندرکانتیتری کشور تخلیه و بارگیری شد.

وی اضافه کرد: طی مدت یاد شده، بالغ بر ۳ هزار و ۷۰۴ فروند شناور با تناژهای مختلف در این بندر پهلو گرفت که سه هزار و ۲ فروند از آن مربوط به شناورهای بالای هزار تن بوده که ۷ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۲۵ درصدی تخلیه و بارگیری کالا
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی یازده ماهه امسال، ۷۳ میلیون و ۹۴ هزار و ۵۴۴ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه رشد ۲۵ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: از این رقم، ۴۸ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۱۲ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی با رشد ۳۴ درصدی و ۲۴ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۵۳۲ تن با افزایش ۱۰ درصدی به فرآورده‌های نفتی اختصاص دارد.

عفیفی‌پور حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق این بندر را ۴ میلیون و ۱۶ هزار و ۳۵۳ تن با افزایش ۲ درصدی اعلام کرد.

صادرات ۳۲ میلیون تن کالای غیرنفتی
وی حجم کالاهای غیرنفتی صادر شده از بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور را ۳۲ میلیون و ۶۳۳ هزار و ۷۹۲ تن اعلام کرد و افزود: این رقم نسبت مدت مشابه سال گذشته، ۵۱ درصد افزایش داشته است.

رونق ۸۰ درصدی ترانشیب کالا
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته به منظور تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی در منطقه گفت: دو میلیون و ۱۳ هزار و ۳۸۸ تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتی‌رانی فیدری به بنادر دیگر ترانشیپ شد که در این بخش شاهد افزایش ۸۰ درصدی بودیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال  تاکنون کابوتاژ بیش از ۷۵ هزار و ۶۵۲ تن کالا به انجام رسید، گفت: طی این مدت، ۸ میلیون و ۸۲۸ هزار و ۹۶۵ تن کالای غیرنفتی از طریق این بندر وارد کشور شد.

صادرات فرآورده‌های نفتی روی خط صعود
عفیفی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود از رشد ۳۳ درصدی صادرات فرآورده‌های نفتی از بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: ۷ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۳۰۲ تن از این فرآورده‌ها به خارج از کشور صادر شد.

وی اضافه کرد: طی این مدت، دو میلیون و ۹۸۴ هزار و ۲۶ تن مواد نفتی با افزایش ۳۸ درصدی از طریق این بندر به داخل کشور وارد و ۶۷ هزار و ۷۳۶ تن از این‌گونه کالاها نیز ترانزیت شده است.

این مقام مسئول در پایان بیان کرد: کابوتاژ ۱۳ میلیون و ۵۹۳ هزار و ۴۶۸ تن کالای نفتی در این بندر به ثبت رسید که یک درصد رشد مثبت را شاهد بودیم.
 
کد خبر : 123840
برچسب ها : بندر شهید رجایی، عفیفی پور، تخلیه و بارگیری، ترانشیپ
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English