سازمان هواپیمایی کشوری
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۵
متن  خبر
◄ عابدزاده: گزارشی از گران‌فروشی بلیت هواپیما نداشته‌ایم
تین‌نیوز| رئیس سازمان هواپیمایی کشوری عنوان کرد: در یک سال گذشته تنها ۱۰ درصد به تعداد صندلی‌های ناوگان هوایی اضافه شده است اما ما شاهد رشد ۲۱ درصدی در تعداد مسافران هوایی هستیم.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، علی عابدزاده در نشست خبری مراسم ورود دومین هواپیمای برجامی به کشور با بیان اینکه نوسازی ناوگان هوایی کشور باید در راستای حقوق شهروندی و رضایت‌مندی مسافر صورت بگیرد، گفت: به علت فرسودگی ناوگان هوایی شرکت‌‌های هواپیمایی در سال‌های اخیر جابه‌جایی 4 میلیون مسافر را از دست داده‌اند.

وی در خصوص ورود هواپیماهای با عمر 18 تا 20 سال به کشور گفت: خرید هواپیماهای کارکرده با شرایط دستورالعمل مصوبه شورای عالی هواپیمایی است که جنبه‌های مختلفی را در آن مورد توجه قرار داده‌ایم به همین جهت طبق مصوبات رسمی ما اجازه ورود هواپیماهایی با سن تولید قبل از سال ۱۹۹۸ میلادی را صادر نمی‌کنیم، و مجوز ورود چند فروند هواپیما با سن بالا مربوط به یک سال اخیر نیست و در گذشته صادر شده است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در یک‌سال اخیر موفق شدیم متوسط سن ناوگان را یک سال کاهش دهیم و این ناوگان 30 سال افزایش سن داشته است، جوان کردن ناوگان نیازمند زمان است.

عابدزده با بیان اینکه آزادسازی نرخ‌ها موجب امکان استفاده بیشتر مردم از حمل‌ونقل هوایی شده است، گفت: در یک‌سال اخیر افزایش صندلی ناوگان کمتر از 10 درصد بوده است اما 21 درصد افزایش مسافر داشته‌ایم.

عابدزاده درباره نرخ‌های نجومی برخی پروازها در ایام نوروز گفت: شرکت‌ها نرخ‌ها را تعیین می‌کنند و باید در مقابل مسافر پاسخگو باشند ضمن آنکه در سیستم چارتری هم شرایط را زمانی قبول می‌کنیم که مشمول مقررات چارتری باشد، اما باید عنوان کنم که گرانفروشی‌های بزرگ و غیرقابل توجیه در بخشی که ایرلاین‌ها به‌طور رسمی بلیت می‌فروشند نداشته‌ایم.
کد خبر : 124462
برچسب ها : عابدزاده، چارتر، بلیت هواپیما
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English