سازمان بنادر و دریانوردی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵
متن  خبر
◄ حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر شمالی
تین‌نیوز| معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست سالانه مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سفرهای نوروزی امسال در حوزه‌های ایمنی سفر، ایمنی بنادر، ایمنی شناورها، شرایط اضطرار و اطلاع رسانی عملیاتی می‌شود. طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 96، از 25 اسفند لغایت 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط‌عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره راه‌اندازی حمل‌ونقل مسافری دریایی در بنادر شمالی کشور گفت: اصولاً در دریای خزر کشتیرانی مسافری به دلیل شرایط دریا پاسخگو نیست ضمن آنکه چهار کشور دیگر حاشیه دیگر خزر‌ (آذربایجان، روسیه، ترکمنستان و قزاقستان) هم ‌حمل‌ونقل قوی مسافری در دریای خزر ندارند.

سعیدنژاد ادامه داد: دریای خزر از نظر امواج، موج‌های بلندتری از دریاهای آزاد دارد و امکان صدور مجوز برای شناورهای مسافری در آن هم به سختی فراهم است، بنابراین اغلب سفرهایی دریایی ما در بنادر جنوبی کشور متمرکز شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:‌ خط کشتیرانی ما در شمال، بیشتر به صورت خدمات ساحلی می‌تواند مورد توجه باشد با توجه به آنکه مردم به مناطق شمالی علاقه زیادی دارند و گردشگر زیاد به سواحل شمال کشور می‌رود سازمان بنادر و دریانوردی، تخفیف‌های ویژه‌‌ای را اعمال کرده است تا کسانی که می‌خواهند در زمینه گردشگری دریایی و تفریحی در خزر سرمایه‌گذاری کنند، امکانات مناسبی داشته باشند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد:‌ البته سرمایه‌گذاری در این حوزه فقط باید توسط بخش خصوصی باشد‌.

بر اساس گزارش سازمان بنادر و دریانوردی ‌تاکنون ۶۰ فروند شناور مسافری با ظرفیت ۶ هزار و ۹۵۱ صندلی برای طرح نوروزی آماده شده است، ‌همچنین ۵۸ فروند شناور لندینگ‌کرافت با ظرفیت ۲هزار و ۴۸۰ دستگاه آماده انتقال خودروهای مسافران دریایی است که همه در جنوب کشور است.

طبق اعلام سازمان بنادر، در ایام نوروز، فعالیت در بنادر پهل و لافت و چارک شبانه‌روزی است‌. در بنادر حقانی، ذاکری و هرمز نیز آمادگی ترابری مسافران تا ساعت ۱۲ شب وجود دارد و هر زمان مسافر در بنادر حضور داشته باشند، ناوگان مسافری فعال خواهند بود.

بنا به گفته مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی، مذاکراتی با تعاونی‌ها صورت گرفته است تا هیچ‌گونه افزایش قیمت بلیت شناورها در نوروز ۹۶ نداشته باشیم و صرفا در کلاس‌بندی شناورها تفاوت قیمت وجود دارد.

در ایام نوروز در بنادر جنوب کشور، ۲۸ فروند شناور خدماتی و ۱۵ شناور جستجو، نجات و همیار ناجی فعالیت خواهند داشت.

‌مسافران نوروزی حتماً برای انجام سفر دریایی از مسیرها، بنادر و شناورهای مجاز استفاده کنند و از تردد با شناورهای روباز و غیراستاندارد که در شرایط نامساعد جوی به سودجویی می‌پردازند، پرهیز ‌کنند.
 
کد خبر : 124534
برچسب ها : سعیدنژاد، سازمان بنادر، طرح نوروزی
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English