تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۵۵
متن  خبر
◄ شب «گفتگوی» تین
تین‌نیوز| هشتمین سالگرد تاسیس تین‌نیوز و دومین سالگرد انتشار هفته‌نامه حمل‌ونقل رنگ و بوی متفاوتی داشت.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، این مراسم در حالی برگزار شد که مقامات برجسته دولتی در بخش حمل‌ونقل، کارشناسان صنعت حمل‌ونقل، فعالان بخش خصوصی و اساتید دانشگاه در کنار هم قرار گرفته بودند. تکثری که شاید روال معمول همیشه نباشد.

به نظر می‌رسید سخنرانان تحت تاثیر فضای فرهنگی و رسانه‌ای و برای احترام به نفس مفهوم رسانه، ترجیح می‌دادند از درون حوزه خود نقبی به فرهنگ و رسانه بزنند و شاید به همین دلیل بود که علی‌رغم تفاوت نگاه و حوزه، سخنرانی‌ها و اظهارنظرها بیش از آنکه سیاسی یا اقتصادی باشد، لحنی فرهنگی داشت.
 
در مراسمی که وزیر راه و شهرسازی از ضرورت ارتقای آگاهی عمومی برای تغییر انگاره و نقش رسانه‌ها در بسترسازی میدان گفتگو میان مردم، دولت و نخبگان سخن گفت، هادی خانیکی استاد ارتباطات و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی از لزوم نزدیکی هر چه بیشتر رسانه‌ها، نهادهای رسمی، نهادهای مدنی و بخش خصوصی گفت. این استاد دانشگاه معتقد بود نهادهای دولتی باید نقدپذیری خود را بالا ببرند تا رسانه‌ها بتوانند به ماهیت خود نزدیک‌تر شوند و ارتباط موثرتری با مخاطبان داشته باشند.

حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با اشاره به حرف‌های وزیر راه و شهرسازی و هادی خانیکی از نگاه خاص دولت به رسانه‌های تخصصی گفت و تاکید کرد رسانه های تخصصی که دکتر آخوندی اشاره خوبی به آن داشتند در ارتقا فرهنگ تخصصی و در درگیر کردن حرفه‌ورزان و جنبه‌های انتقادی برای بخش‌های سیاست‌گذار بسیار موثر است.

مسعود خوانساری نائب رییس اتاق ایران نیز با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در پیشبرد و کارکرد هر سازمانی دارند گفت: رسانه‌ها همواره در کنار بخش خصوصی بوده‌اند و تلاش بسیاری برای احقاق حق این بخش کرده‌اند.

به این ترتیب در شبی که می‌توانست تنها جشن کوچکی باشد، مجالی برای «گفتگو» به عنوان مهم‌ترین مولفه مدنی در جهان دموکراتیک مهیا شد، تجربه‌ای که سال‌هاست رسانه‌ها تلاش دارند تا آن را تبدیل به تجربه‌ای پایدار در حیات سیاسی، اجتماعی و علمی کشور کنند.
کد خبر : 124735
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English