تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
متن  يادداشت
​◄دفاع بد از اقتصاد مقاومتی
تین‌نیوز| وبلاگ محسن حاجی میرزایی-دولت در نظر دارد در پایان سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی، آن را سال اقتصاد  مقاومتی، اقدام و عمل نام نهادند، گزارش جامعی از اقدامات دولت در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به استحضار مردم شریف ایران برساند.

گرچه اعضای دولت یازدهم، هیچ ابایی از این ندارند که در هر جا که کاستی وجود داشته سر تعظیم در برابر ملت بزرگوار ایران فرود آورد و از آنها عذرخواهی کند و به این مشی خود افتخار می‌کند، در مورد اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ادعا دارد دستاوردهای ملموس و قابل اعتنایی داشته است و با اطمینان اعلام می کند که در روزهای پایانی سال 1395 اقتصاد ایران مقاومتی تر از روزهای ابتدایی سال و سالهای پیش است . دستاوردی که به همت خیل عظیمی از مدیران و پرسنل جهادگر دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی و کارآفرینان بخش خصوصی حاصل شده و باید تلاش ارزنده آنان قدر شناسی شود.

کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی، کاهش وابستگی واردات کشور به درآمدهای ارزی حاصل از صدور نفت و مثبت‌نمودن تراز تجاری غیرنفتی، بازگرداندن اقتصاد به مسیر رونق و احیای ظرفیت‌های تولیدی، استقرار ثبات در بازار کالاها و خدمات با تک‌نرخی کردن تورم و محدود‌نمودن دامنه نوسانات در بازار ارز، کاهش وابستگی کشور به تأمین مواد غذایی از خارج (بهبود تراز تجاری مواد غذایی)، افزایش ذخائر راهبردی، افزایش برداشت از میادین مشترک گازی، فعالسازی بیش از 22 هزار بنگاه کوچک و متوسط با اعطای تسهیلاتی به میزان 16 هزار میلیارد تومان، آبگیری 14 سد مرزی و غیر مرزی، واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی، توسعه اقتصاد دانش بنیان با فعالسازی 3هزار شرکت دانش بنیان با اشتغال 110 هزار نیروی تحصیل کرده و ....، تنها نمونه‌هایی از گام‌های عملی دولت یازدهم برای کاهش آسیب‌پذیری اقتصاد کشور، افزایش تولید داخلی و ناامید کردن دشمنان کشور از ثمربخش‌بودن اعمال محدودیت‌های اقتصادی بر ایران است. 

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هریک از اعضای دولت را به عنوان جانشین ستاد در استانها تعیین نموده و به طور مستمر بر پیشرفت کارها نظارت دارد و با باور عمیق تحقق این سیاستها را راهگشای مشکلات گوناگون اقتصادی می داند. 

البته همانطور که مقام معظم رهبری بارها تأکید فرموده‌اند، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، ماهیت بلندمدت دارد و برای تحقق تمامی اهداف آن باید همه ارکان نظام تلاشی مستمر و بلندمدت داشته باشند. آنها که با مطالبه حل کلیه مشکلات اقتصادی در کوتاه‌مدت، افق زمانی انتظارات جامعه از ثمرات اجرای این سیاست‌ها را به جلو می‌کشند و کسانی که تنها دولت را به اجرای این سیاست‌ها دعوت می‌کنند، سخنگویان و مدافعان خوبی برای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیستند.
کد خبر : 124877
برچسب ها : دولت یازدهم،اقتصاد مقاومتی،وبلاگ،محسن حاجی میرزایی
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English