شرکت حمل و نقل ریلی رجا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
متن  خبر
◄ وزیر کار: توسعه شبکه ریلی اقتصاد ایران را بهبود می‌بخشد
تین‌نیوز| وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در مراسم بهره‌برداری از 113 واگن تازه و بازسازی شده ریلی و در جمع خبرنگاران گفت: توسعه ناوگان حمل‌ونقل ریلی و شبکه راه‌آهن باعث ارتقاء و بهبود اقتصاد کشور می‌شود و به‌طور قطع توسعه ناوگان حمل‌ونقل ریلی و راه‌آهن فرصت خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران خواهد بود.
 
به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران و پس از بازدید از قطارهای نو و ریل بأس به همراه عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، سعید محمدزاده، مدیرعامل راه‌آهن و محمد رجبی، مدیرعامل رجا و رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی حمل‌ونقل ریلی و مجید بابایی، دبیر انجمن صنفی حمل‌ونقل ریلی با اشاره به الزام سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل ریلی اظهار داشت: به‌طور قطع توسعه ناوگان حمل‌ونقل ریلی و راه‌آهن فرصت خوبی برای حضور سرمایه‌گذاران خواهد بود.

وی با بیان اینکه توسعه شبکه حمل‌ونقل ریلی باعث بهبود اقتصاد کشور می‌شود، گفت: ارتباطات مهم‌ترین عامل اقتصاد کشور است که در این بین حمل‌ونقل ریلی می‌توان نقش مؤثری در توسعه کشور داشته باشد.
 
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ادامه داد: با آمدن سرمایه‌ها روی ریل به‌طور قطع شاهد آینده بهتری بر حوزه حمل‌ونقل خواهیم بود و برای رسیدن به این هدف باید از سیستم‌های مشارکت‌های استفاده کرد.
 
ربیعی با اشاره به نوسازی ناوگان ریلی گفت: تابه امروز اقدامات قابل توجهی انجام شده و امیدواریم با حضور آقای آخوندی این روند پیدا کند.
 
ربیعی با اشاره به مزایای توسعه شبکه حمل‌ونقل ریلی گفت: توسعه راه‌آهن و حمل‌ونقل ریلی علاوه بر اینکه در راستای حمایت از محیط زیست است موجب کاهش تلفات جاده‌ای و ارزان شدن قیمت تمام شده کالا و سفرها می‌شود.

ربیعی همچنین در سخنانی با اشاره به برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی برای گسترش ناوگان رجاء گفت: من در برنامه میان‌مدت قصد سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد تومانی برای توسعه ناوگان رجاء داریم. شرکت رجا متعلق به بازنشستگان، کارگران و مستمری بگیران است.
 
عصر دیروز 113 واگن مسافری با حضور وزیران راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بسیاری از دست اندرکاران صنعت حمل‌ونقل ریلی کشور به ناوگان حمل‌ونقل ریلی کشور در شرکت رجا پیوست.

چهار شرکت حمل‌ونقل ریلی در آستانه نوروز از این واگن‌ها برای افزایش ظرفیت و ارتقای سطح خدمات مسافری بهره می‌گیرند. ورود ۱۱۳ واگن مسافری جدید و نوسازی شده با بهره‌گیری از توان متخصصان داخلی از برنامه‌های شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بود که از امروز کار خود را در خطوط ریلی آغاز کردند.
 
کد خبر : 124885
برچسب ها : ربیعی در جمع خبرنگاران، ربیعی راه اهن، انجمن صنفی حمل و نقل ریلی، شرکت رجا
ارسال نظر

۱۳۹۵/۱۲/۲۴ پاسخ
همین که وزارتخانه های دیگر رجا را صندوق هایشان خریدند شده خصوصی سازی .
این سیاست خصوصی سازی که در ایران پیگیری میشود اخر و عاقبت ندارد .
خصوصی سازی یعنی مردم مشارکت اقتصادی کنند نه ارگانها و وزارتخانه ها و شرکت های زیرمجموعه انها

با این نوع خصوصی سازی بیشتر خودمان گول را میزنیم .
تا زمانیکه بخش خصوصی مردمی واقعا شکل و قدرت نگیرد نباید امید به توسعه داشت .
بعنوان نمونه میگویم ایرانخودرو برای افزایش ارزش سهام خود یک زیرمجموعه و شرکت های تابعه خودش سهام ایرانخودرو میخرند برای افزایش مصنوعی ارزش سهام.در دراز مدت باعث بدهی زیان انباشته شده.
حال بجای مشارکت مردم ما صندوق ها را مشارکت دادیم
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ پاسخ
مثال عینی این خطرناکی مشارکت صندوق ها و شبه دولتی ها بگویم بانک سرمایه است که مثلا خصوصی بوده ولی صندوق فرهنگیان متعلق است یعنی در اصل دولتی یا شبه دولتی هست .
و اختلاس چندهزار میلیاردی الان بانک در استانه ورشکستگی است .
بخاطر همین این نوع خصوصی سازی عاقبت ندارد
نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English