تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۹
متن  يادداشت
بخش خصوصی به کار بیشتر امیدوار شد
تین‌نیوز| وبلاگ مسعود خوانساری-طرح پیشنهادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران مبنی بر پذیرش اظهارنامه تسلیمی مالیاتی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط از سوی سازمان امور مالیاتی، سرانجام با موافقت این سازمان در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید.
 
 آنچه بخش خصوصی ایران به پیش می راند و امیدوار به اینده می کند، جو اطمینان میان دولت و صاحبان کسب و کار است. خوشبختانه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، اقدامی منطقی و درست در این جهت صورت گرفت به طوری که با پذیرش اظهارنامه های مالیاتی سال 94 و 95 بنگاه های کوچک و متوسط موافقت شد. این اتفاق به معنای دستیابی به درکی متقابل میان قوه مجرییه و بخش خصوصی است. دولت نشان داده که در کمال حسن نیست به بخش خصوصی اعتماد پیدا کرده و از طرف دیگر پذیرفته که در سال های رکود نباید فشاری مضاعف به بخش خصوصی کشور وارد کرد.

 از سوی دیگر صاحبان کسب و کار هم می توانند به این دل خوش باشند که این رفتار دولت به معنای اطمینان بخشی برای تلاش و کار بیشتر است. آنچه دولت با این اقدام خود نهادینه ساخته، تکریم فرهنگ اخلاق کسب و کار نیز هست. به طوری که امروز حاکمیت پذیرفته که بخش خصوصی سخت کوش کشور، در نهایت صداقت در مورد موضوعات مالی مانند مالیات اظهارنظر می کند و چنین است که باید اتفاق رخ داده را به مثابه عیدی دولت به بخش خصوصی دانست. امروز در تصمیم گیری منطقی، پیشنهاد اتاق بازرگانی تهران مورد پذیرش قرار گرفته است.

می توان امیدوار بود که چنین نگاه های در حوزه های دیگر اقتصادی نیز حاکم شود. در این مسیر آنچه رخ می دهد، تفاهم بیشتر و برآمده از نگاه استراتژیک میان دولت و بخش خصوصی است. امروز اقدام دولت در ستاد اقتصاد مقاومتی، عیدی به فعالان بخش خصوصی بود.  

 باید از زحمات آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و همچنین آقای تقوی نژاد رئیس سازمان امورمالیاتی نیز قدردانی کرد که با توجه و تلاش خود زمینه تحقق این خواسته بخش خصوصی را فراهم آوردند.

برگرفته از خبر روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران

 
کد خبر : 125056
برچسب ها : مسعود خوانساری،وبلاگ،اقتصاد مقاومتی
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English