سازمان راهداری و حمل ونقل
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
متن  خبر
◄ نوروزی ایمن با اقدامات راهداری خراسان رضوی
تین‌نیوز| به خدمت‌گیری بیش از 4 هزار و 500 دستگاه وسیله نقلیه عمومی و 8 هزار راننده در طرح نوروزی 96 ازجمله اقدامات اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز؛ ابراهیم نصری بیان کرد: طرح نوروزی 96 از تاریخ 25 اسفند 95 آغاز و تا 15 فروردین به مدت 20 روز ادامه دارد.

مدیرکل اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی افزود: به‌منظور جابه‌جایی مسافران حدود هزار و 800 دستگاه اتوبوس، هزار و 400 دستگاه مینی‌بوس، هزار و 200 دستگاه سواری کرایه و 130 دستگاه اتوبوس VIP به همراه بیش از 8 هزار راننده و کمک‌راننده آماده ارائه خدمت به مسافران هستند.

وی در ادامه گفت: با توجه به فعال‌سازی ستاد حمل‌ونقل مسافر در حال حاضر 16 پایانه مسافربری در استان و 160 دفتر فروش بلیت در مشهد فعال‌شده‌اند که با شروع طرح پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی از اول اسفندماه جاری تاکنون بیش از 14 هزار و 500 بلیت فروخته‌شده است.

نصری افزود: تعداد 10 پایگاه خدمت‌رسانی ثابت با تمام خودروهای اعم از سبک و سنگین در سطح راه‌های مواصلاتی خراسان رضوی برای خدمات‌دهی به مسافران نوروزی در نظر گرفته‌شده است و حدود هزار راهدار در طرح نوروزی در حالت آماده‌باش هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل در محورهای برون‌شهری اقدام کنند.

وی تأکید کرد: بیش از هزار کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان خط‌کشی و بیش از پنج هزار علائم و تجهیزات ایمنی و تابلوها، نصب سه کیلومتر حفاظ جانبی راه و نگهداری از 300 کیلومتر حفاظ جانبی راه و اجرای 100 کیلومتر شیار لرزاننده عرضی و طولی ویژه طرح نوروزی انجام‌شده است.

همچنین تعداد 100 گشت راهداری و 32 راهدارخانه در این ایام خدمات موردنیاز مسافرین نوروزی را ارائه خواهند کرد.

مدیرکل اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به شناسایی مقاصد با بیشترین تقاضای سفر، در 17 مسیر برون‌استانی و پنج مسیر درون استانی سرویس‌های فوق‌العاده برقرار خواهد شد.
 
کد خبر : 125116
ارسال نظر

نظرسنجی
براي كاهش سوانح رانندگي در سفرهاي نوروزي چه بايد كرد ؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English