شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۷
متن  خبر
◄ رشد 21 درصدی سفرهای هوایی
تین‌نیوز| وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از فرودگاه امام خمینی در آستانه سفرهای نوروزی گفت: امیدواریم در بهار سال آینده با راه‌اندازی مترو فردوگاه امام خمینی امکان حمل‌ونقل یکپارچه در این فرودگاه فراهم شود. 

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، عباس آخوندی در ادامه بازدید از آمادگی ناوگان‌های حمل‌ونقل کشور در آستانه سفرهای نوروزی از فرودگاه امام خمینی بازدید کرد. او در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه اتفاقات خوبی در زمینه خدمات‌رسانی به مسافران در این فرودگاه رخ داده است گفت: این رسم هر ساله ماست که در آغاز تعطیلات نوروزی من از آمادگی ناوگان حمل‌ونقل عمومی بازدید می‌کنم. خوشبختانه در فرودگاه امام خمینی(ره) اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده است.


او تاکید کرد: در حال حاضر پیک سفرهاست و در اینجا به من اعلام کردند که دشب 34 هزار مسافر از اینجا رفت و آمد کرده‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم که این میزان امشب به 36 هزار نفر برسد که رقم بسیار بالایی است. همچنین ما رکورد 270 پرواز را در فرودگاه امام خمینی(ره) داشتیم که رکورد قابل توجهی است. من در اینجا به تعدادی از مسافران صحبت کردم و برآورد زمانی آنها از چکینگ اولیه تا عبور از گیت حدود 35 دقیقه استکه زمان خوبی است. امیدوارم با آمدن ناوگان جدید و توسعه ناوگان، به سمت هرچه بیشتر روان شدن پروازها و تعهد شرکت‌ها حرکت کنیم. 
 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساماندهی حمل‌ونقل عمومی در فردوگاه امام خمینی تصریح کرد: از نظر ساماندهی تاکسیرانی و اتوبوس‌ها نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و من باید از همه عوامل اینجا که حدود 13 ارگان هستند تشکر کنم، چون فرودگاه سازوکار پیچیده‌ای دارد و بدون همراهی و همکاری این بخش‌ها امکان‌پذیر نبود. 

آخوندی با بیان اینکه به شکایات و نظرات مسافران رسیدگی می‌شود گفت: اگر هریک از مسافران عزیز با مشکلی مواجه شدند علاوه بر تماس با شرکتی که از آنها بلیط تهیه کرده‌اند می‌توانند از طریق سامانه شهرا شکایات و نظرات خود را به ما اعلام کنند و ما تلاش می‌کنیم مشکلات را در اسرع وقت پیگیری و مرتفع کنیم. 

وزیر راه و شهرسازی همچنین از میزان حجم تردد در فرودگاه مهرآباد نیز سخن به میان آورد و تاکید کرد: دیروز به من اطلاع دادند که در دو روز گذشته 105 هزارنفر از فرودگاه مهرآباد تردد کرده‌اند که نشان می‌دهد ما در نقطه اوج سفرها هستیم.

او ادامه داد: اساسا در سال 05 نسبت به سال 94 ما شاهد این بودیم که استقبال از سفرهای هوایی 21 درصد رشد داشته که این عدد چشمگیر است و ما انتظار داریم که این رشد در سال 96 باز هم افزایش یابد. این نشان می‌دهد که تقاضا و استثقبال مردم از سفرهای هوایی رو به گسترش است. این میزان رشد را در هیچ یک از شقوق حمل‌ونقل نداشته‌ایم. 

آخوندی گفت: ما 3 میلیون و 750 هزار صندلی برای سفرهای نوروزی در نظر گرفتیم که 500 هزار صندلی بیش از سال گذشته است که در اینجا هم رشد بیش از 15 درصدی را داشته‌ایم. 

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال تین‌نیوز درباره اجرای طرح حمل‌ونقل یکپارچه نیز تاکید کرد: خوشبختانه مترو فرودگاه مهرآباد وصل شده و کسی که بخواهد از این فرودگاه تردد کند می‌تواند به راحتی وارد شهر شود و این امکان فراهم است. 

او به نوسازی تاکسی‌های مهرآباد نیز اشاره کرد و گفت: همچنین بحث نوسازی تاکسی‌ها را هم داشتیم. ما به دنبال این بودیم که از تاکسی‌های هیبریدی که کمترین میزان آلایندگی را دارند استفاده کنیم که خوشبختانه 500 دستگاه تاکسی هیبریدی در این فرودگاه آغاز به کار کردند. این اتفاق درباره فرودگاه امام خمینی هم میسر شده است. 

آخوندی افزود: علاوه بر این اتصال مترو به فرودگاه در فرودگاه مشهد هم میسر شده و نیازی نیست مسافران برای ورود به شهر از فرودگاه خارج شوند. ما در تلاش هستیم تا این شرایط در همه استان‌ها فراهم شود. 


 
کد خبر : 125326
ارسال نظر

۱۳۹۵/۱۲/۲۹ پاسخ
چقدر خوب بود وزیر محترم همیشه در برنامه شون بزارند و از زیر مجموعه های وزارتخونه بازدید کنند
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ پاسخ
این چقدر خوبه این کارها وکاش سایرین هم انجام بدن
نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English