سیستان و بلوچستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۰
متن  خبر
پروژه‌های بهسازی و زیباسازی اداره کل راه آهن جنوب شرق افتتاح شد
تین‌نیوز|مجید ارجونی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه پروژه‌های عمرانی راه آهن جنوب شرق در ایستگاه زاهدان اظهار داشت: برای ساخت نمازخانه، سردرب ایستگاه راه آهن و همچنین محوطه سازی هشت هزارمتر مربع ایستگاه راه آهن زاهدان ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
 
 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی راه آهن جنوب شرق، وی با بیان اینکه ۶۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور بهسازی و تجهیز ایستگاه جنوب شرق کشور در نظر گرفته شده است اظهار داشت: ۴۰ میلیارد ریال نیز به منظور توسعه این ایستگاه اختصاص یافته است.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور با بیان اینکه هم اینک وسعت ایستگاه راه آهن زاهدان ۸۰۰ مترمربع است، به ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع افزایش پیدا خواهد کرد، افزود: ظرفیت ۱۵۰ نفر این ایستگاه نیز به ۵۰۰ نفرافزایش پیدا می‌کند.
این مسؤول با اشاره به اینکه با اتصال خط چابهار به زاهدان ایستگاه راه آهن جنوب شرق کشور نیز باید گسترش پیدا کند تا ظرفیت گنجایش حمل بار و مسافر را داشته باشد، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۲ هزار نفر مسافر ازطریق ناوگان ریلی در مسیر زاهدان – تهران جابه‌جا شدند.

مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور گفت: جابجایی این تعداد مسافر باعث حذف ۵۱ هزار خودرو در محورهای جادهای زاهدان به تهران شده است، همچنین از ابتدای سال تاکنون در مسیر ریلی زاهدان – تهران حدود چهار هزار خودرو به وسیله قطار حمل شده است.

وی بیان کرد: برای نخستین بار در مسیر ریلی زاهدان – تهران قطارهای چهار تخته در آبانماه امسال به منظور آسایش حال مسافران و گردشگران در این خط ریلی اضافه شده است.

در پایان استاندار سیستان و بلوچستان و هیأت همراه،مدیرکل راه آهن جنوب شرق و معاونین از مسافران نوروزی با گل و شیرینی استقبال کردند.
کد خبر : 125377
برچسب ها : افتتاح طرح عمرانی، راه آهن، سیستان و بلوچستان، مجید ارجونی
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English