تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
متن  گزارش
کشتیرانی هند به‌دنبال احیای شراکت قدیمی با کشتیرانی ایران
تین‌نیوز| شرکت کشتیرانی هند (SCI) که بزرگترین شرکت کشتیرانی این کشور است سرگرم مذاکره با شریک ۴۰ ساله اش - شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران- درباره یک مدل تجاری است تا جغرافیای جدیدی را برای فعالیتهای تجاری خود ایجاد کند.

به گزارش بیزنس استاندارد، جوینت ونچر این دو شرکت کشتیرانی به دلیل تحریمهای بین المللی که علیه ایران وضع شده بود سالها غیرفعال مانده بود اما اکنون برای کاوش فرصتهای تجاری جدید در منطقه، فعال شده است.

بی بی سینها، رییس هیات مدیره و مدیرکل شرکت کشتیرانی هند در این باره گفت: طرح‌های متعددی مانند بهترین مسیر نفت کش میان هند و ایران و تجارت کانتینری از هند به ایران وجود دارد. از آنجا که ایران روابط قوی با سایر کشورهای آسیای مرکزی دارد، شرکت کشتیرانی هند هم بدنبال ورود به این بازارهاست.

این شرکت کشتیرانی دولتی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به دلیل فضای کسب و کار جهانی تیره، درآمد چندان مطلوبی نداشت.

مدیرکل شرکت کشتیرانی هند خاطرنشان کرد: ایران به عنوان دومین صادرکننده بزرگ نفت، اقتصاد بزرگی به شمار می رود و فرصتهای تجاری با ایران برای شرکت کشتیرانی هند بسیار بالاست. بعلاوه، روابط ایران با کشورهایی مانند قزاقستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان قوی بوده و جوینت ونچر این شرکت می تواند از این بازارها بهره برداری کند.

این جوینت ونچر که در حال حاضر سه کشتی فله‌بر و یک نفتکش دارد، ممکن است در آینده نزدیک یک کشتی کانتینری را کرایه کند.

با اینهمه مدیرکل شرکت کشتیرانی هند اظهار کرد هنوز هر گونه پیش بینی درآمد برای هر یک از این بخشها زود است زیرا در حال حاضر دو طرف در مرحله مذاکره قرار دارند و دو یا سه سال طول خواهد کشید که این جوینت ونچر سودآور شود.

شرکت کشتیرانی هند و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران پس از سالها تحریمهای هسته ای علیه تهران، در سال ۲۰۱۲ تصمیم گرفتند این جوینت ونچر را منحل کند.
کد خبر : 101522
منبع : خبرگزاری ايسنا
برچسب ها : کشتیرانی، هند، ایران، همکاری
ارسال نظر

 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English