تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸
متن  گزارش
◄ سند تحول صنعت هوانوردی بسته شد
تین‌نیوز| پنجشنبه هفته‌ی گذشته (2 دی ماه)  قرارداد نهایی خرید یک‌صد فروند هواپیمای ایرباس توسط مدیر عامل هما و فابریس برژیه مدیر شرکت  هواپیماسازی ایرباس امضا شد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، پس اینکه در روز 28 دی ماه قرارداد تاریخی شرکت هواپیمایی هما و بوئینگ پس از 37 سال به امضاء رسید زمزمه‌های مختلفی در خصوص حضور نمایندگان ایرباس برای عقد قرارداد با ایران به گوش رسید.

این توافق حاصل از مذاکرات برجام و در پی امضای توافق‌نامه خرید هواپیما بین هما و شرکت ایرباس در بهمن ماه سال گذشته (ژانویه سال 2016 میلادی ) در فرانسه بود که  سرانجام در روز (2دی ماه) سال جاری قرارداد خرید 100 فروند هواپیمای ایرباس نهایی شد.

بر اساس قرارداد منعقد شده هواپیماها از اوایل سال 2017 میلادی در یک پروسه زمانی 10 ساله طبق مفاد قرارداد تحویل ایران‌ایر داده خواهند شد؛ در بسته خرید 100 فروند هواپیما 46 فروند هواپیما از خانواده A320  و 38 فروند هواپیما از خانواده A330 و 16 فروند از خانواده A350  است.
 
در پی عقد این قرارداد وزیر راه و شهرسازی در بیانیه‌ای اعلام کرد: قطعا این اقدام در کنار خرید 80 فروند هواپیمای بوئینگ تاریخی‌ترین اقدام در تاریخ صنعت هوانوردی و از آن فراتر، اقتصاد ملی ایران است. بی‌گمان، این قراردادها ظرفیت اثرگذاری جدی برصنعت حمل‌ونقل هوایی، گردشگری، توسعه ملی و بهبود جایگاه ایران درسطح اقتصاد جهانی دارند. 

وی افزود: من توجه دارم که در کنار آن، باید کل صنعت هوانوردی شامل خدمات فرودگاه‌های و هوانوردی نیز به موازات مدرن شوند و ارتقا پیدا کنند. در این ارتباط گام‎های مهمی برداشته شده‌ است و اقدامات مؤثری صورت گرفته که به طور جداگانه به سمع و نظر مردم عزیز خواهد رسید.


تلاش ایرلاین‌ها در اجرای طرح کفایت سرمایه
معاون وزیر راه و شهرسازی از تلاش ایرلاین‌ها برای موفقیت در اجرای طرح کفایت سرمایه خبر داد و گفت: در حال حاضر تعدادی از ایرلاین‌ها به کفایت سرمایه مدنظر این سازمان رسیده‌اند و شرکت‌های باقی مانده نیز برنامه‌ریزی‌های دقیقی به این منظور به کار بسته‌اند.

علی عابدزاده درباره آخرین وضعیت اجرای طرح کفایت سرمایه ایرلاین‌ها توضیح داد: خوشبختانه پس از اجرای این دستورالعمل تقریبا تمام ایرلاین‌های ایرانی کار خود را برای رسیدن به عدد مدنظر سازمان هواپیمایی آغاز کردند و تاکنون گام‌های موثری در این زمینه براشته شده است.

به گفته وی، در حال حاضر تعدادی از ایرلاین‌ها به کفایت سرمایه مدنظر این سازمان رسیده‌اند و شرکت‌های باقی مانده نیز برنامه‌ریزی‌های دقیقی به این منظور به کار بسته‌اند.

شرکت‌هایی که مبادرت به اخذ پروانه پروازهای چارتری (دربستی) می‌کنند داخلی ۱۴۰ میلیارد تومان و بین‌المللی ۱۷۵ میلیارد تومان تعیین شد.

ایرلاین اختصاصی چابهار راهاندازی می‌شود
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار گفت: مذاکراتی برای ایجاد ایرلاین اختصاصی چابهار با محوریت هواپیماهای «کارگو» انجام شده است.

عبدالرحیم کردی افزود: الحاق بندر چابهار به منطقه آزاد و احداث زیرساخت مهمی چون فرودگاه در توسعه منطقه آزاد چابهار نقش به‌سزایی دارد. الحاق بندر شهید بهشتی به منطقه آزاد چابهار به لحاظ تسری قانون برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران هم مفید خواهد بود. چابهار یک ظرفیت ملی برای حضور بین‌المللی است و نگاه‌ها در آینده به سوی چابهار متمرکز می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار خاطرنشان کرد: چابهار یکی از نقاط راهبردی و منطقه‌ای طلایی برای حضور و سرمایه‌گذاری کشورهای جهان است و هم‌چنین می‌تواند برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند نیز مفید واقع شود. چابهار پیشانی توسعه ایران اسلامی است و پس از تکمیل زیرساخت‌ها می‌تواند به منطقه‌ای کلیدی برای توسعه کشورهای همسایه تبدیل شود.

روند صعودی ضریب ایمنی صنعت هوایی
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ضریب ایمنی صنعت هوایی کشور از سال 2014 تاکنون رده بالاتری پیدا کرده است.

علی عابدزاده در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی راهسازی که در هفته گذشته افتتاح شد، عنوان  کرد: خوشبختانه امروزه ما توانسته‌ایم بسیاری از عوامل بازدارنده را کنار بزنیم که یکی از آنها آزادسازی نرخ بلیت‌ها بوده است.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه پسابرجام فرصتی مناسب برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل هوایی کشور بوده است در همین راستا نظارت ما نسبت به گذشته بیشتر شده است و صدور مجوزها را به شکلی طراحی کرده‌ایم که از تمام کانال‌های مربوطه عبور کنند.

عابدزاده خاطرنشان کرد: ضریب ایمنی صنعت هوایی کشور از سال 2014 تاکنون نسبت به مراتب رده بالاتری پیدا کرده است که یکی از علت‌های آن نظارت بیشتر و دقیق‌تر سازمان هواپیمایی کشوری بوده است.

مدیریت حجم ترافیک هوایی از طریق بازمهندسی فضا
هفته‌ی گذشته در مراسم معرفی رسمی طرح بازمهندسی فضای کشور، گروه مشاور بین‎المللی طرح بر اجرای مرحله به مرحله آن پس از تأیید شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی تاکید کرد.
 
آلکس هندریکس نماینده گروه مشاور هلندی ADS، ضمن تقدیر از ایران به دلیل مدیریت حجم بالای ترافیک ناشی از شرایط منطقه و وضعیت عراق و سوریه گفت: اجرای این پروژه بر اساس طرح ما٬ بین 18 تا 20 ماه و در هشت مرحله از مطالعه و بررسی شرایط موجود تا پیاده‎سازی نهایی انجام خواهدشد.

وی با تأکید بر اینکه عبور از هر مرحله پس از تأیید آن توسط شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی خواهد بود، انعطاف‎پذیری طرح را یکی از ویژگی‎‎های آن عنوان کرد و گفت: در مراحل انجام و تست کار با سه گروه کنترلرها، خلبانان و بخش نظامی در تماس و تبادل اطلاعات خواهیم بود و می‎توانیم براساس بازخوردها و نیازهای آنها بخش‎های مختلف این طرح را اصلاح کنیم.
کد خبر : 113930
برچسب ها : عقد قرارداد با ایرباس، وزیر راه و شهرسازی، ایران ایر، اخبار آسمان
ارسال نظر

۱۳۹۵/۱۰/۰۴ پاسخ
سند تحول صنعت صرفا مربوط به داشتن ناوگان نيست
اگر به تاريخچه همين ايرباس 321 رنگ شده براي هما نظري اجمالي داشته باشيد خواهيد ديد كه اين هواپيما جزئي از ناوگان مرجوئي ايرباس است كه شركت سفارش دهنده قادر به پرداخت وديعه آن نبوده ؛ شركتي كه احتمالا به واسطه سو مديريت و فساد داخلي ورشكسته شده است
سند تحول از زماني آغاز مي شود كه وزير محترم بيش از توجه به ورود ناوگان به دنبال اصلاحات اساسي ساختاري و مديريتي در اين شركت ورشكسته باشد كه متاسفانه نيست كه اگر بود ما طي اين سه سال حداقل چند گام مثبت از سوي ايشان مي ديديم
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English