وزارت راه و شهرسازی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۱
متن  گزارش
◄برگزاری نشست تخصصی ایمنی راه‌ها
تین‌نیوز| نشست تخصصی «شاخص‌های عملکردی ایمنی راه» صبح امروز (6 بهمن) با حضور جمعی از مدیران شهری و اداره کل راه و شهرسازی، نمایندگانی از پلیس راهور ناجا، بیمه، وزارت صنایع، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد و مدرسین و اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان و علاقه‌مندان در حوزه ایمنی حمل‌ونقل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، باهدف اعتلا و ارتقای وضعیت ایمنی راه‌های کشور، بخش ایمنی حمل‌ونقل پژوهشکده حمل‌ونقل به برگزاری این سلسله دوره نشست‌های تخصصی با حضور کارشناسان، محققان و متصدیان حوزه ایمنی حمل‌ونقل کشور اقدام به برگزاری این همایش کرده بود.

اما علاوه بر اهداف کلی این سلسله نشست‌ها، هر نشست هدف خاص خود را دنبال می‌کند که نشست تخصصی «شاخص‌های عملکردی ایمنی راه» نیز باهدف افزایش ارتقای سطح علمی کارشناسان، محققان و متصدیان حوزه ایمنی حمل‌ونقل در کشور در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی علت ضرورت برگزاری این سلسله نشست‌ها را فقدان فرایندی اصولی برای تحلیل عملکرد ایمنی دستگاه‌های اجرایی و نیاز به ایجاد متدولوژی تحلیل شاخص‌های عملکردی برای اقدامات و نتایج ایمنی راه، اعلام کرد.

همچنین از دیگر اهداف این نشست، انتقال دانش در مورد روش‌های تحلیل شاخص‌های عملکردی و شاخص‌های ترکیبی بر اساس الگوهای جهانی و پایش این شاخص‌ها برای کنترل دستیابی به اهداف کمّی و تعیین اولویت‌های راهبردی بود.

در این نشست گزارش شورای ایمنی حمل‌ونقل اتحادیه اروپا (ETSC) بررسی شد و همچنین مقالاتی در مورد شاخص‌های عملکرد ایمنی راه ارائه شد، سیستم مدیریت ایمنی راه بر اساس الگوی توصیه‌شده در گزارش‌های بانک جهانی نیز مورد ارزیابی قرار گرفت؛ همچنین سند DaCoTA در اتحادیه اروپا در مورد متدولوژی ایجاد و تحلیل شاخص‌های ترکیبی نیز مورد کنکاش قرار گرفت و درنهایت پژوهش‌های انجام‌شده در کشورهای توسعه‌یافته نیز در قالب یک مقاله به اطلاع حاضران رسید.
 
 
کد خبر : 118149
برچسب ها : مرکز تحقیقات
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English