اقتصادی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۰
متن  گزارش
تاثیر سخنان مالیاتی ترامپ بر شاخص
تین‌نیوز| در حالی که قول دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر کاهش مالیات شرکتهای بزرگ، موجب افزایش شاخص سهام شده ولی این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری مهر ؛ در حالی که قول دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر کاهش مالیات شرکت های بزرگ، موجب افزایش شاخص سهام شده؛ ولی این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده و در عین حال، قیمت این فلز زرد با ۰.۲ درصد افزایش در پایان مبادلات روز جمعه روبرو شد و به ۱۲۳۲ دلار رسیده است.

قیمت طلا روز چهارشنبه به ۱۲۴۴ دلار رسید که این بالاترین رقم در ۳ ماه اخیر به شمار می رود. همچنین بهای فلز زرد گرانقیمت در هفته ای که گذشت با رشد یک درصدی روبرو شده است. ارزش دلار آمریکا که پس از وعده ترامپ برای کاهش مالیات با افزایش نسبی روبرو شده بود در پایان مبادلات روز جمعه بخشی از این افزایش ارزش را از دست داده است.

الی تسفایه، استراتژیست ارشد موسسه آر جی او فیوچرز تاکید کرد: تقویت ارزش دلار و افزایش شاخص سهام فشار زیادی بر قیمت طلا وارد می کند ولی این فلز زرد همچنان با افزایش روبرو شده است.

قیمت هر اونس نقره نیز با ۱.۵ درصد افزایش به بیش از ۱۷.۹۱ دلار رسیده است که این بالاترین رقم از۱۱ نوامبر بوده است. به اعتقاد برخی کارشناسان اقتصادی، انتشار آمارهای مثبت در چین نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی جهان بوده و این مساله قیمت فلزات صنعتی به خصوص نقره و پالادیوم را افزایش داده است.

تحلیلگران کامرز بانک نیز تاکید کردند که سیاست های تجاری و مالی ترامپ می تواند عامل مهم و تاثیرگذاری بر روند نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار باشد.

انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا نیز این گمانه زنی را تقویت کرده است که فدرال رزرو زودتر از انتظارات اولیه نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری در هفته گذشته به طور غیر منتظره ای کاهش یافته و به پایین ترین سطح در ۴۳ سال اخیر رسیده است.

قیمت طلا به شدت در برابر نوسانات نرخ بهره و ارزش دلار آمریکا حساسیت نشان می دهد. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین و وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.
کد خبر : 120507
برچسب ها : بازار سهام، دونالد ترامپ، قیمت طلا
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English