تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵
متن  گزارش
◄ مترو به اسلامشهر می‌رود / ساخت مترو 50 کیلومتری به اسلامشهر
تین‌نیوز| رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران، از ادامه مسیر مترو تهران تا اسلامشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، محسن سرخو با اشاره به تلاش شهرداری در ساخت مترو به منظور کاهش بار ترافیکی در خیابان‌های شهر، اظهار داشت: بحث شهرهای اقماری تهران در بخش حمل‌ونقل عمومی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی در ادامه گفت‌وگو با این شبکه خبری، تصریح کرد: براساس آماری که شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سال 93 هم‌زمان با ابلاغ برنامه 5 ساله دوم شهرداری اعلام شد، از 22 میلیون جابه‌جائی روزانه در شهر تهران 11 میلیون آن مربوط به حودروهای شخصی بوده که از این تعداد بیش از 3/5 میلیون آن مربوط به ساکنان شهرک‌ها و شهرهای اقماری بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، با تاکید بر اهتمام شورای اسلامی شهر تهران بر توسعه حمل‌ونقل پاک، افزود: این تعداد خودرو که روزانه به تهران آمدوشد دارند بیشتر از شهرهائی نظیر ورامین، کرج و اسلامشهر و شهرک‌های دیگر به تهران وارد می‌شوند که سهم به سزائی در افزایش آلاینده‌ها و ترافیک تهران ایفا می‌کنند.

سرخو با اشاره به این مطلب که مترو اسلامشهر که از فرودگاه امام خمینی(ره)، عبور می‌کند، هزینه آن‌را دولت تامین می‌کند، یادآورشد: با تامین منابع مالی از سوی دولت اجرای عملیات ساخت مترو بر عهده شهرداری تهران خواهد بود که خوشبختانه عملکرد خوبی را در این حوزه در کارنامه کاری خود دارد.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تصریح کرد: پیش‌بینی شده تا پایان سال جاری و یا اوایل سال آینده، مترو فرودگاه امام خمینی (ره) به مرحله بهره‌برداری برسد و تا پایان سال 96 این خط مترو به شهر اسلامشهر برسد، بیش از 50 کیلومتر طول مسیر مترو از فرودگاه امام خمینی به اسلامشهر است.
 
سرخو خاطرنشان کرد: مترو اسلامشهر از جمله مواردی است که جزو برنامه‌های شرکت ساخت مترو شهرداری تهران است که البته، مشروط به این است که اعتبارات لازم از سوی دولت در اختیار شهرداری قرار داده شود که پیش‌بینی می‌شود این اعتبارات در اختیار این بخش به جهت ادامه مسیر مترو به اسلامشهر قرار بگیرد.

وی در پایان سخنان خود افزود: با این‌کار، تردد مسافران از اسلامشهر به تهران و برعکس با سهولت بیشتری صورت خواهد گرفت.
کد خبر : 122103
برچسب ها : سرخو، مترو، اسلامشهر، دولت، ساخت
ارسال نظر

adelamiri@gmail.com ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ پاسخ
این آقای سرخو گویا اصلا نمیدانند اسلامشهر کجاست. احتمالا منظور ایشون شهر جدید پرند بوده
نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English