تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۶
متن  طنز و کاريکاتور
میشه این پراید رو با خودت ببری؟
تین نیوز | خانوم پارک گون هی، رئیس جمهور کره‌جنوبی در راس هیاتی پر و پیمان به ایران سفر کرده اند. کاش یانگوم و جومونگ را هم با خودشان می‌آوردند تا دیدارها تازه شود. البته ما هرگز از یاد این عزیزان نمی‌کاهیم چون سالی چند بار سریال‌های‌شان پخش می‌شود. 

در عین حال سال‌های سال است که میهمانی از کره آمده اینجا کنگر خورده و لنگر انداخته نمی‌رود که نمی‌رود. ما پراید را آوردیم که بلکه صنعت خودروی خودمان تکانی بخورد و از دست پیکان خلاص شویم اما نه تنها خلاص نشدیم که بلکه پراید موتور کره‌ای دوست داشتنی را هم شبیه دولوکس مدل 49 کردیم. 

الان سال‌های سال است که خط تولید پراید راه افتاده و مسیری مستقیم به دیار باقی هم برقرار شده‌است. البته همه‌اش که تقصیر پراید بنده خدا نیست. این اتومبیل ماشین شهر بوده و برای سرعت «مطمئنه»! حالا ما با یک قوطی حلبی و با سرعت سرسام‌آور میان کامیون و تریلی قیقاژ می‌دهیم خب کاری از پراید بدبخت ساخته نیست. 

ما گفتیم حالا که بانو «گون هی» اینجا هستند معرفت به خرج دهند و این مال را بیخ ریش صاحبش بازگردانند. اصلا هیچ بعید نیست ایشان بی‌خبر باشند که پراید هنوز در ایران تولید می‌شود. شاید خیلی هم ذوق‌زده شوند و کلی با این ماشین از دوران تین‌ایجری و دانشجویی و اینها خاطره داشته باشند. 

خانم رئیس جمهور؛ به جان شما همه اینها از روی علاقه بیش از حد است. یعنی یک الفتی بین ایرانی‌جماعت و پراید ایجاد‌شده که دل‌شان نمی‌آید دل بکنند. همان‌طور که هنوز و برای بار هزارم سریال جومونگ رو می‌بینند. شما پراید را ببرید ما قول می‌دهیم ذره‌ای از یاد و خاطره‌اش کم نگذاریم. به همین سوی سوسانو...

روزنامه نگار و طنزنویس*
کد خبر : 87573
منبع : روزنامه قانون
برچسب ها : کره‌جنوبی، پراید، خودرو کره ای
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English