ایمنی راه‌ها با رشد سامانه‌های‌‌ هوشمند/ اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد به هوشمند‌سازی جاده‌ها
ایمنی راه‌ها با رشد سامانه‌های‌‌ هوشمند/ اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد به هوشمند‌سازی جاده‌ها
يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۳
Share/Save/Bookmark
ارسال اين مطلب به دوستان دريافت فايل مطلب نسخه قابل چاپ
تین نیوز | رئیس سازمان راهداری استفاده از سامانه‌های هوشمند کنترلی، نوسازی ناوگان حمل و نقل و راهداری و افزایش ایمنی جاده‌ها را از اولویت‌ها عنوان کرد و گفت: ۱۰۰۰ میلیارد ریال از منابع داخلی این سازمان به سامانه‌های هوشمند کنترلی تخصیص داده شده است.

 
به گزارش تین نیوز به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،‌ داود کشاورزیان ‌در سومین کنفرانس ملی تصادفات رانندگی در زنجان، اظهار داشت: سال گذشته برابر آمار پزشکی قانونی 18 هزار نفر به دلیل سوانح رانندگی در کشور جان باختند که شامل تلفات رانندگی سر صحنه حین انتقال به بیمارستان و یک ماه پس از ترخیص است.

 
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه جمهوری‌ اسلامی ایران 1/1 درصد جمعیت دنیا را در خود جای داده است، متأسفانه 1،45 درصد تلفات و سوانح رانندگی جهان در کشورمان رخ می دهد.

 
‌کشاورزیان از موضوع سوانح رانندگی به عنوان یک امر ملی نام برد و یادآور شد: رفع این معضل با توجه به ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و صنعتی نیازمند عزم ملی است.

 
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور به تشکیل کمیسیون ایمنی راه‌های کشور طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون این کمیسیون تنها مرجع ملی در این حوزه است.

 
وی افزود: کشورهایی که در سطح تراز اول خود به مقوله کاهش تلفات رانندگی در جاده‌ها پرداخته‌اند موفق بوده و پیشنهاد تشکیل شورای ایمنی راه‌ها از سوی دولت به ریاست رئیس جمهور و عضویت سایر دستگاه‌ها نیز در این راستا است.

 
معاون وزیر راه و شهرسازی، استفاده از سامانه‌های هوشمند کنترلی، نوسازی ناوگان حمل و نقل و راهداری و افزایش ایمنی جاده‌ها را از اولویت‌های اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد و افزود: در این راستا یک‌هزار میلیارد ریال از منابع داخلی این سازمان به سامانه‌های هوشمند کنترلی تخصیص داده شده است.

 
وی افزود: در سال‌های گذشته محورهای تهران به سمت شمال و تهران - مشهد از سامانه هوشمند کنترلی بهره‌مند شده‌اند ولی نیازمند تجهیزات بیشتر هستند.

 
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در سال‌جاری نیز تجهیز محورهای تهران - بندرعباس  تهران - بندر امام و تهران - مرز بازرگان با مشارکت بخش خصوصی به سیستم‌های هوشمند جاده‌ای در اولویت برنامه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار دارد.

 
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بر لزوم اصلاح و رفع مقاطع و نقاط پرحادثه در سطح کشور تاکید کرد و گفت: در سال جاری اعتباری بالغ بر یک هزار و 700 میلیارد ریال به این مهم تخصیص یافته است.

پ
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 8253