شرکت حمل و نقل ریلی رجا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۹
متن  خبر
◄ مدیرعامل رجا: حال صنعت ریلی در همه بخش‌ها خوب نیست
تین‌نیوز| مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء با بیان اینکه شرکت رجاء همچنان زیان‌ده است، گفت: برای سودده کردن رجاء یا باید تردد در مسیرهای تکلیفی را مشخص کنیم یا دولت یارانه ما را بپردازد.
 
به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، محمد رجبی، مدیرعامل رجا در مراسم افتتاح 113 واگن جدید و بازسازی شده به نمایندگی از انجمن صنفی حمل‌ونقل ریلی که ریاست آن را بر عهده دارد و به عنوان اولین سخنران مراسم با بیان اینکه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی امروز با همت بخش‌خصوصی در حال انجام است، گفت: واقعیت این است که حال صنعت ریلی چه در بخش‌خصوصی و چه در حاکمیت و چه در بنگاه‌داری خوب نیست و در سنوات گذشته نتوانستیم جایگاه حمل‌ونقل ریلی را ارتقاء بخشیم.
 
وی افزود: این در حالی است که تمام توجهات مسئولان به موضوعات ریل پایه بوده اما در تحقق اهداف سیاست‌های مقاومتی موفق عمل نکردیم.
 
رجبی با بیان اینکه بخش‌خصوصی در ساختارهای سیاست‌گذاری صنعت ریلی کمرنگ هستند، گفت: متأسفانه بخش‌خصوصی در تصمیم‌گیری‌ها حضور جدی ندارند این در حالی است که همواره شعار ریل‌پایه سر داده می‌شود.
 
مدیرعامل شرکت حمل‌ونقلی رجاء با تأکید بر اینکه توفیقات خوبی در بخش زیرساخت‌های راه‌آهن در طول سه سال گذشته داشتیم، گفت: هر چند در بخش زیرساخت‌ها طبق برنامه عمل کرده‌ایم اما در دستیابی به اهداف نوسازی ناوگان موفق نبوده‌ایم.
 
وی تأکید کرد: معتقدم تقویت و ایجاد نهادهای تنظیم مقررات در این حوزه باید روشن شوند.
 
رجبی ادامه داد: درحالی‌که سال 88 شرکت رجاء از مجموعه ریلی راه‌آهن جدا شد و از همان زمان نطفه تشکیل بخش‌خصوصی در حوزه ریلی تشکیل شده اما هنوز هم با گذشت این چند سال ساختار رجاء تغییری نکرده و سرعت بازرگانی در حمل‌ونقل ریلی بسیار پایین است.
 
رئیس انجمن صنفی حمل‌ونقل ریلی با بیان اینکه باید در تعرفه‌های بخش ریلی بازنگری جدی انجام شود، گفت: این وظیفه دولت است که سطح فضای رقابتی برای شرکت‌های بخش خصوصی حوزه ریلی را مدیریت کند.
 
رجبی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت رجاء یک شرکت زیان‌ده است، گفت: برای اینکه شرکت رجاء را به سود برسانیم ناگزیر هستیم ترددهای تکلیفی و حمل‌ونقل بومی را متوقف سازیم یا اینکه دولت یارانه این اقدامات رجاء را بپردازد.
 
رجبی با تأکید بر اینکه هر روز شاهد افت شرکت حمل‌ونقل ریلی هستیم، گفت: این شرایط در حالی است که رهبر انقلاب همواره به انتقال ترافیک از جاده به ریل تأکید داشتند.
 
وی افزود: همچنین رفع گلوگاه‌های شبکه ریلی با دو خطه و سه خطه کردن مسیر یکی دیگر از عوامل افزایش سرعت بازرگانی در حمل‌ونقل ریلی است که البته اقدامات قابل توجهی در این زمینه انجام شده است.
 
وی با اشاره به ضرورت کاهش تعداد شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی در کشورمان گفت: در حال حاضر 12 شرکت حمل‌ونقل ریلی مسافری و 24 شرکت حمل‌ونقل ریلی باری در کشورمان فعال هستند که معتقدم برای اصلاح ساختار اقتصادی راه‌آهن تعداد این شرکت‌ها باید کاهش پیدا کند.
کد خبر : 124903
برچسب ها : رجبی، حال وضعیت ریلی خوب نیستف رئیس انجمن صنفی حمل و نقل ریلی
ارسال نظر

نظرسنجی
آيا از اطلاعات مركز مديريت راههاي كشور www.141.ir در هنگام سفر استفاده مي كنيد؟
 
 
 
 
 
تین نیوز اولین فعالت خود را در حوزه خبری آغاز کرده و در طول هشت سال، بیش از دويست و هفتاد هزار خبر و مطلب را با رویکرد تحلیلی و نقادانه منتشر کرده است این شبکه خبری، از طریق تعامل سازنده با نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل، رسانه ها و منابع خبری ، در حال حاضر جزو رتبه های برتر در بین رسانه های الکترونیک تخصصی در ایران است.
تلفن : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۹
نمابر : ۰۲۱۴۴۶۰۳۷۸۵
آدرس: تهران خیابان اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، کوچه بهارک، پلاک 9
عمومی زیربنایی جاده‌ای ريلی هوایی دريایی شهری خودرو حوادث رسانه‌‌ها سایر استان‌ها وبلاگ ها English